Blaž Rola ni zmogel preko Giovannija Lapenttija v četrtfinalu Calija!

08.05.2015
Blaž Rola, glavni favorit za naslov na ATP Challengerju v Caliju, se je poslovil že v četrtfinalu. Izpadel je tudi v igri dvojic!

CALI, KOLUMBIJA - 24-letni Blaž Rola (99. na ATP) je na 50.000$ vrednem ATP Challengerju v Kolumbiji daleč najvišje uvrščeni igralec na ATP lestvici zato ima tudi status 1. nosilca. V četrtfinalu mu je nasproti stal 32-letni Giovanni Lapentti (250.) mlajši brat bolj znanega nekdanjega tenisača Nicolasa Lapenttija. Po izmenjavi prvih dveh nizov je na koncu zmagal Ekvadorec s 6:4, 1:6, 6:4 v nizih!

Ekvadorec je bil v 1. nizu izreden pri izkoristku 1. servisa (13/14) in je Blažu ponudil le 1 brejk priložnost, ki jo je ta tudi izkoristil, a je bilo to premalo za vodstvo v nizih, saj je sam izpustil 2 svoja servisa. V 2. nizu je Slovenec odigral skoraj popolno na svoj servis. Izgubil je le eno točko na drugega (10/10,6:7) od treh brejk priložnosti je izkoristil dve in izenačil v nizih.

V 3. nizu je Rola zapretil v 3. igri, a je Lapentti rešil svoj servis in povedel z 2:1. Blaž si je v 5. igri priigral še 3 brejk priložnosti toda Giovanni je vse izničil za vodstvo s 3:2. Naslednji 2 brejk priložnosti je imel Slovenec v 9. igri, vendar jih znova ni izkoristil. Kot se to ponavadi dogaja v športu, se je zgodilo tudi tukaj. Po vseh neizkoriščenih priložnostih je Blaž v 10. igri ponudil kar 3 brejk priložnosti (00/40) Ekvadorcu in sledni je izkoristil že prvo. Po 2 urah in 5 minutah se je veselil največje zmage v letošnji sezoni. Neverjetno je kakšne težave ima Blaž s teniškimi veterani, ki ravno proti njemu odigrajo svoje najboljše dvoboje. Podobno se mu je zgodilo že v Sao Paulu proti Rogeriu Dutri Silvi... .

V igri dvojic Slovenec in Američan Chase Buchanan nista prikazala igre iz Sao Paula, kjer sta osvojila naslov. Tokrat sta izpadla v četrtfinalu!

Blaž Rola si je tako priigral 17 ATP točk in 1.460$ med posamezniki, v igri dvojic pa 17 ATP točk in polovico od 640$!