Blaž Rola po težki borbi ostal brez finala v Sao Paulu!

03.08.2013
Potem ko je v polfinalu turnirja serije challenger v Liberecu izpadel Blaž Kavčič, se je enako zgodilo tudi Blažu Roli v Sao Paulu!

SAO PAOLO, BRAZILIJA - 22 letni Blaž Rola(265.) je na 50.000$ vrednem challengerju v Sao Paulu obstal v polfinalu tako kot prejšnji teden v Tampereju.. Blaž je sicer bil v igri za zmago, a je popustil v ključnih trenutkih. 3. nosilec, 24 letni Kolumbijec Alejandro Gonzalez(137.) je slavil v 3 nizih s 6:4,3:6,6:3. Rola je tako še tretjič v karieri prišel do polfinala na challengerjih in ob takšni igri, bo kmalu prišel finale in morda tudi zmaga!

1. niz je bil zelo izenačen, na koncu je odločil 1 brejk v korist Kolumbijca. V 2. nizu je bil Blaž veliko boljši pri izkoristku 1. servisa, Alejandro pa drugega, ponovno je bil odločilen le 1 brejk, a tokrat v korist Slovenca. Dvoboj se je odločal v 3. nizu. Po izmenjavi brejkov je vse potekalo normalno do rezultata 4: 3 za Gonzaleza, serviral pa je Rola, ki ni zdržal pritiska in je še drugič v nizu izgubil servis. V zadnji igri je Kolumbijec uspešno odserviral za zmago!

Blaž si je priigral 29 ATP točk in zaslužil 2.510$!