Blaž Rola poražen v uvodnem krogu challengerja v Moskvi

09.06.2015
MOSKVA, RUSIJA - Slovenski tenisač Blaž Rola je izgubil v uvodnem obračunu na ATP challengerju v Moskvi.

24-letni Blaž Rola (96. na ATP) se je odpravil v rusko prestolnico na turnir serije challenger z nagradnim skladom 50,000 ameriških dolarjev, v 1. krogu pa ga je na pesku izločil domačin Jevgenij Donskoj s 3-6, 6-3, 6-4.

Leto starejši Rus, 174. igralec sveta, se je Ptujčanu maščeval za edini medsebojni poraz iz lanskega leta na mastersu v Cincinnatiju.

Rola je bil kot 4. nosilec papirnati favorit. Ta teden 96. na ATP lestvici je dobro začel srečanje in dobil uvodni niz potem, ko je izkoristil brejk priložnost, Rus pa je vseh šest zapravil. V drugem delu je domačin vrnil udarec, z edinim brejkom v nizu je izsilil 3. niz, v katerem pa so Blažu šle 'po gobe' prav vse štiri žogice za odvzem servisa, Donskoj pa je vnovčil prvo in edino. Po 2 urah in 7 minutah se je Rus, doma prav iz Moskve, veselil napredovanja, Rola pa le 520 USD, kajti ostal je brez točk.