Blaž Rola preko uvodnega kroga na travnatem challengerju v Ilkleyu

15.06.2015
ILKLEY, V.B. - Drugi Slovenec na ATP lestvici in član TOP100 Blaž Rola je uspešno začel travnati turnir serije challenger na Otoku.

24 letni Blaž Rola (95. na ATP) je preskočil uvodni krog na ATP challengerju v Veliki Britaniji (42,500 evrov). Kot 3. nosilec travnatega turnirja je s 6-3, 7-6(6) premagal 174. igralca sveta Maximeja Authoma.

Levoroki Ptujčan je lani zabeležil eno zmago na travi, v 1. krogu Wimbledona, pred tem pa izgubil dva obračuna na ATP turnirjih. Tokrat je začel pripravo na travo in najbolj prestižen turnir na zelenici v Ilkleyu, kjer spada v ožji krog favoritov.

Rola je v 1. nizu serviral na visokem nivoju. V 8. igri je prišel do brejka in zanesljivo dobil niz. Dosegel je 5 asov, nasprotnik je bil brez brejk priložnosti. Blaž je prišel do brejka v 1. igri drugega niza in kasneje povedel s 3-1, ko se je vračal iz zaostanka 0:30. V naslednji igri je imel Blaž spet brejk priložnost, a se je 28-letni Belgijec rešil, namesto visoke prednosti, pa se je zgodil manjši preobrat., ki pa na srečo ni vplival na končni izhod niza in tekme. Authom je v 6. igri izenačil na 3-3, izkoristil je prvo brejk žogico od treh vezanih, brejku pa je spet ušel v 7. igri (Rola je imel dve žogici za odvzem servisa). Mrtvi tek se je nadaljeval do podaljšane igre, v kateri je imel Ptujčan že dve zaključni žogi (6/4), pa je potreboval še eno, da je zlomil odpor Belgijca.

Rola si je z vstopom v osmino finala priigral najmanj 7 točk in 730 evrov.