Blaž Rola pričakovano čez uvodni krog Challengerja na Japonskem

20.02.2017
KJOTO, JAPONSKA - Slovenski tenisač Blaž Rola je zmagal v 1. krogu ATP Challengerja v japonskem Kjotu.

Ptujčan Blaž Rola je imel ugoden žreb v uvodnem krogu 50,000 USD vrednega dvoranskega Challengerja v Kjotu na Japonskem. Za tekmeca je dobil 17-letnega domačina Toruja Horie-a, ki je bil brez uvrstitve na ATP lestvici povabljen s strani organizatorja.

26-letni Rola (263. na ATP) je potreboval pičlih 49 minut, da je s 6-4, 6-3 ugnal mladega nasprotnika.

Japonec je bil praktično brez možnosti, le v 2. nizu je imel eno brejk prilonost, ki jo je slovenski teniški as ubranil. En odvzem začetnega udarca v prvem in dva v drugem sta bila dovolj za gladko zmago in preboj v 2. krog, kjer bi lahko morebiti videli slovenski obračun. V kolikor Blaž Kavčič kot 6. nosilec užene kvalifikanta Jimmya Wanga, bosta Blaža med seboj odločila o četrtfinalistu.

V Kjotu so v glavnem žrebu kar trije slovenski predstavniki. Najboljši med njimi Grega Žemlja je 2. nosilec in bo v 1. krogu igral proti Avstralcu Marcu Polmansu.