Blaž Rola ujel formo. Po 10 mesecih spet v polfinalu.

27.04.2017
TALLAHASSEE, ZDA - Blaž Rola je dolgo iskal pravo formo, več kot očitno jo je ujel na ATP Challengerju v Tallahasseeju, saj je najmanj v polfinalu.

Zadnji turnirji so že nakazali, da 26-letni slovenski teniški igralec Blaž Rola (271.na ATP) prihaja nazaj v formo, ta teden pa je na zelenem pesku 75,000 US vrednega ATP Challengerja to tezo tudi potrdil.

Najprej je preskočil kvalifikacije, v 2. krogu glavnega dela vzel skalp dve leti nazaj 21. igralcu sveta L.Mayerju, pravkar pa je vpisal šesto zmago zapored in se prebil v polfinale. S 6-1, 6-2 je dobesedno razbil domačina Dennisa Novikova. Bravo Rolca!

Ptujčan je dominiral v vseh elementih tenike igre. 23-letni Američan, 191. igralec ATP lestvice, je bil brez moči ob predstavi slovenskega teniškega mojstra. V obeh nizih prvega medsebojnega obračuna je trikrat vzel servisno igro medtem, ko je Novikov le v 2. nizu uspel enkrat odvzeti začetni udarec. Blaž je izjemno igral na drugem servisu, tu je osvojil 15 točk od 21, še posebej je blestel na returnu. V samo 67 minutah je končal misijo četrtfinala ter zabeležil najboljši letošnji rezultat in se po desetih mesecih spet prebil med štiri najboljše na Challengerjih.

Tudi v polfinalu bo imel nasproti sebe favoriziranega nasprotnika, kar pa ob dobri predstavi sploh ni pomembno. Včeraj in danes je pokrbel za dve odmevni zmagi. Tekmec v polfinalu bo zmagovalec nacionalnega obračuna med 7. nosilcem Stefanom Kozlovom in Mitchellom Kruegerjem.

Polfinale Tallahasseeja prinaša Blažu 32 (29+3) točk in 3,765 USD.