Blaž Rola uspešno začel kvalifikacije ATP Challengerja v Peruju!

21.10.2017
Slovenski tenisač se je iz Kolumbije preselil v Peru in že odigral prvi dvoboj!

LIMA, PERU - 27-letni Blaž Rola (236. na ATP) je še ta teden igral na ATP Challengerju v Caliju, kjer je prišel do četrtfinala in kasnejšemu zmagovalcu Argenticu Federicu Delbonisu edini odvzel niz ter imel celo priložnost za zmago. Že danes pa je na ATP Challengerju v Limi odigral dvoboja prvega in drugega kroga kvalifikacij in začel z zanesljivo, nato pa tesno zmago. Najprej je s 6-3, 6-1 je odpravil 25-letnega Urugvajca Martina Cuevasa (420. na ATP), ki se ne more pohvaliti s kakšnimi večjimi uspehi v dosedanji karieri!

Rola je za zmago potreboval uro in 3 minute. Bil je zelo uspešen na svoj 1. servis, nasprotniku ni ponudil brejk priložnosti, sam je izkoristil eno v 1. nizu ter 3 v 2. nizu. Zaenkrat še ni prišel do ATP točk in denarne nagrade! No, v 2. krogu je po treh nizih s 5-7, 7-6(5), 6-4 ugnal 345. igralca sveta Carlosa Gomeza-Herrero. Tekma je traala skoraj tri ure, Ptujčan pa je na koncu izvlekel pomembno zmago. To je bil neverjeten boj za vsako točko. Oba sta prišla do petih brejkov iz 13 priložnosti, vrstnik iz Španije je imel na koncu na računu celo točko več (125:124), ne pa tudi 3. kroga kvalifikacij,ki še zmeraj ne prinašajo točk ali denarne nagrade. Za to bo moral priti v glavni del. Prepreka za Rolo bo 25-letni Argentinec Facundo Arguello, 274. igralec sveta (najvišje na 103. mestu ATP lestvice).

Kljub poplavi turnirjev, ki se bodo začeli drugi teden, mora Blaž igrati kvalifikacije, saj se edino tu igra na peščeni podlagi in prišlo je preveč specialistov, ki so višje uvrščeni. Potrebne so 3 zmage za uvrstitev v glavni del, Slovenec je 2. nosilec kvalifikacij.