Blaž Rola po preobratu v 2.krogu challengerja v Sarasoti

18.04.2018
SARASOTA, ZDA - Slovenski teniški igralec Blaž Rola se je prebil v osmino finala močnega challengerja v ZDA.

27-letni Ptujčan Blaž Rola (166. na ATP) je v 1. krogu 100,000 USD vrednega ATP challengerja v Sarasoti premagal Italijana Andrea Arnaboldija s 3-6, 7-6(6), 6-3.

Rola je bil že na izhodnih vratih v uvodnem krogu peščenega turnirja na Floridi, a se je zbral in obrnil potek srečanja v svoj prid. Tri leta starejši Italijan, 22. igralec sveta, je namreč dobil uvodni niz z dvema brejkoma, Blažu pa sploh ni dopustil priložnosti za brejk. Da je bila situacija resna je Milančan poskrbel s hitrim odvzemom servisa in vodstvom 4-1 v 2. nizu, do zmage sta ga ločili le dve igri, nato pa je sledil preobrat... . Blaž se je z ribrejkom vrnil v igro, v žep pospravil tesno podaljšano igro, v 3. nizu pa uspel vnovčiti eno brejk žogo od štirih ter se veseliti zmage. Odločilni del tekme mu je služil servis, seveda je bilo nato veliko lažje, da je vpisal osmino finala po 2 urah in 33 minutah boja. To je bila tretja zmaga Role v treh medsebojnih tekmah, a najtežja. Letos ga je že ugnal na challengerju v Bangkoku.

Kot 8. nosilec turnirja Sarasota Open, se bo sedaj pomeril s talentiranim domačim akterjem tenisa Reillyem Opelko. 20-letni Američan je na 211. mestu ATP lestvice, lani je bil najvišje na 125. mestu. V 1. krogu je dobil izenačen obračun z 18-letnim Kecmanovičem. Tudi z Opelko se je Ptujčan že pomeril, letos na challengerju v Panami, kjer je naš teniški as zlahka dobil uvodni krog.

Tenški challenger v Sarasoti so nekoč osvojili tudi takšni asi kot so Nišikori, Blake, Kyrgios in Querrey.