Blaž Rola v četrtfinalu Tojote!

20.11.2013
Blaž Rola je uspešno prešel 2. krog na challengerju v Tojoti na Japonskem!

TOJOTA, JAPONSKA - 23-letni Blaž Rola (201. na ATP) je na challengerju v Tojoti ujel ritem na tepihu in v 2. krogu veliko lažje opravil s tekmecem kot pa je bilo to v prvem, kjer se je potil skoraj 3 ure. Tokrat je bil njegov nasprotnik 21 letni Japonec Jasutaki Učijama (332.), ki je izgubil v 2 nizih. Na koncu je bilo 6:4,6:2 :za Slovenca!

V 1.  nizu sta bila igralca zelo izenačena, saj je Slovenec osvojil le točko več, a si je priigral 2 brejk priložnosti in 1 izkoristil, Japonec je ostal brez priložnosti. V 2. nizu je bilo podobno do rezultata 2:2, nato pa je Rola prestavil v višjo prestavo in osvojil vse 4 igre do konca dvoboja. Blaž je izkoristil 2 od 3 brejk priložnosti, Jasutaki pa svoje edine ni izkoristil. Vse skupaj je trajalo slabih 55 minut! V četrtfinalu se bo Rola pomeril z 20 letnim Avstralcem Benjaminom Mitchellom (272.), ki mu ležijo hitre podlage.

Z uvrstitvijo v četrtfinale si je Blaž Rola zagotovil najmanj 15 ATP točk in 1,020$, prihodnji teden pa bo ponovno član top 200!