Blaž Rola v naletu; V 1. krogu Marbelle izločil 8. nosilca Cervantesa!

13.11.2012
MARBELLA, ŠPANIJA - Četrti slovenski teniški igralec Blaž Rola je odlično pripravljen. Po prvih, uspešno odigranih challengerja v Marbelli, je sedaj že v 2. krogu.

22-letni Ptujčan Blaž Rola je prvič v karieri udeleženec 16 najboljših na turnirjih serije ATP challenger. Včeraj je prvič preskočil kvalifikacije ter po OP Ljubljane 2008 (wildcard) drugič zaigral v glavnem delu, toda zanj tekmovanja še ni konec.

V 1. krogu glavnega dela je fenomenalno odpravil favoriziranega nasprotnika, 8. nosilca Iniga Cervantesa s končnim rezultatom 6-4, 2-6 in 6-3. Bravo Blaž!

Rola se ni oziral na to, da je tekmec več kot 200 mest pred njim, saj zaseda 148. mesto na ATP lestvici, sam pa je na kariernem 362. mestu. Po 2 urah in 12 minutah je padel Španec, katerega je ugnal že lani na futuresu na Nizozemskem. Prejšnji mesec je Cervantes igral finale challengerja na Poljskem, na poti do tja pa izločil tudi junaka pariškega mastersa Jerzya Janowicza. No, danes je tenisač iz Pirenejskega polotoka odšel z igrišča poražen.

Ptujčan je že v 1. nizu pokazal, da ni prišel z belo zastavo. Kot kvalifikant je dobil 3 točke, ki jih je sedaj še nadgradil z dodatnimi šestimi in tudi čekom za najmanj 530 evrov. V prvem delu je dvakrat vzel začetni udarec ter veliko bolje igral na 2. servis, kjer je vnovčeval pomembne točke. Cervantes se je v 2. nizu vrnil. Dva brejka iz osmih priložnosti sta bila več kot dovolj, da je tekmo pripeljal v 3. niz. Slovenski teniški as se ni dal. Začel je delovati 1. servis in pot do končne zmage je bila lažja. Če je v 2. nizu ostal brez izkoriščenega brejka (0/4) je v trejem podobno situacijo doživel 8. nosilec 30,000 evrov vrednega peščenega turnirja v Andaluziji. Blaž je od 5 žog za brejk izkoristil 1, tekmec pa je ostal brez uspeha (0/2). V 3. nizu je Rola na prvem začetnem udarcu beležil kar 96% uspešnost (22/23) ter nadigral Španca. Dvoboj je trajal 2 uri in 12 minut, število točk pa je bilo 95-86 v korist Role.

Njegov tekmec v 2. krogu bo 21-letni Kanadčan Steven Diez, 222. iz ATP lestvice, ki je letos blestel na futuresih, tako kot Blaž. Osvojil jih je kar 5, Blaž pa 4. Med seboj se nista pomerila še nikdar in to bo tudi nekakšna priložnost, da Blaž dokaže, da je boljši navsezadnje je do štirih zmag na futuresih prišel v zadnjih mesecih. Vse do junija je bil na študiju v ZDA ter je izpustil turnejo.

Danes bo začel z nastopi v Marbelli tudi Blaž Kavčič, ki je 4. nosilec.

(Q) Blaz ROLA (SLO)  6-4 2-6 6-3  (8) Inigo CERVANTES (ESP)