Blaž Rola v polfinalu futuresa v Dubrovniku!

26.10.2012
22-letni Blaž Rola je edini preostali slovenski teniški predstavnik tega tedna.

DUBROVNIK, HRVAŠKA - V hrvaškem obmorskem mestu Dubrovnik poteka kombniran teniški turnir za moške in ženske na peščeni podlagi, v igri za naslov pa je ostal le še Blaž Rola (389.).

22-letni Ptujčan je na 15,000 USD vrednem dogodku že uvrščen med štiri najboljše potem, ko je v četrtfinalu s 7-6, in 6-0 deklasiral leto mlajšega Hrvata Dina Marcana (415.) in maščeval poraz Ternarja, ki je z domačinom izgubil krog pred tem. Čeh Jaroslav Pospisil pa bo prepreka za Blaža pred finalom. 31-letni Čeh je na 448. mestu ATP lestvice, še lani pa je bil 103.

Blaz ROLA (SLO)     7-6(5) 6-0    Dino MARCAN (CRO)

V ženski konkurenci, kjer je nagradni sklad 10,000 US, pa je kot zadnja izpadla 18-letna Mariborčanka Tjaša Šrimpf. Trenutno 720. igralka sveta je s 6-4, 6-4 klonila proti drugopostavljeni, 22-letni Lenki Jurikovi, ki na WTA lestvici zaseda 447. mesto (lani je bila na 196. mestu).

Lenka JURIKOVA (SVK) [2]     6-4 6-4    Tjasa SRIMPF (SLO)

Tjaša Šrimpf je prišla v Dubrovniku do četrtfinala in novih štirih točk

LAGOS, NIGERIJA - V Nigeriji je ta teden na sporedu ITF teniški turnir na pesku z nagradnim skladom 25,000 USD, zadnja Slovenka v glavnem delu pa je bila 22-letna Tadeja Majerič.

Tadeja je kot 228. tenisačica sveta in 3. nosilka dogodka v Afriki, v polfinalu igrala s šestopostavljeno Romunko Cristino Dinu (319.), a ji žal ni bila kos. 19-letna Dinujeva, ki je bila njena partnerica tudi v dvojicah, je slavila s 6-2, 7-6.

Cristina DINU (ROU) [6]     6-2 7-6(3)    Tadeja MAJERIC (SLO) [3]