"Kralj Quita" nadaljuje svoj pravljični niz

06.02.2018
QUITO, EKVADOR - 37-letni Victor Estrella Burgos ostaja nesporni vladar turnirja v Quitu.

Veteran iz Dominikanske republike Victor Estrella Burgos je v uvodnem krogu prvega letošnjega turnirja na pesku po uri in 55 minutah premagal Thomaza Bellucija s 4:6, 6:4, 6:2 ter vpisal še 16. zaporedno zmago (16-0!), odkar je leta 2015 debititiral na tem turnirju.

Estrella Burgos je ubranil pet od osmih brejk priložnosti nasprotnika in izkoristil pet od 12 brejk žogic za 16. zmago v Ekvadorju. Njegov nasprotnik Bellucci je igral prvič po petmesečni prepovedi nastopanja, potem ko so v njegovem vzorcu na lanskem turnirju Swedish Open v Bastadu odkrili sledi diuretičnega hidroklorotiazida, ki lahko pripomore k zakrivanju drugih vprašljivih substanc.

"Vedel sem, s kom igram. Hvala Bogu sem v drugem nizu dvignil nivo svoje igre. To je bil ključ do zmage. Tretji niz sem odigral brezhibno. Zelo sem vesel, da sem znova v Quitu. Mesto je res nekaj posebnega. Počutim se dobro, upam, da bom nadaljeval s takšno igro," je povedal Estrella Burgos, ki je vpisal prvo zmago v sezoni. Pred tem je izpadel v prvih krogih Dohe in OP Avstralije. V drugem krogu bo igral z zmagovalcem dvoboja med Geraldom Melzerjem in Marcom Cecchinatom.

Estrella Brugos v medsebojnih dvobojih z Belluccijem zdaj vodi s 4:0, vse štiri zmage pa je dosegel v Quitu. Leta 2015 sta se pomerila v polfinalu (7:6(5), 7:5), leto kasneje v finalu (4:6, 7:6(2), 6:2), lani znova v polfinalu (7:6(4), 7:6(3)) in letos v prvem krogu (4:6, 6:4, 6:2).

Zmage Estrelle Burgosa v Quitu (16-0):