Čorič do senzacije. Hrvat nadigral razglašenega Murraya.

11.05.2017
MADRID, ŠPANIJA - Senzacija v Madridu. Mladi hrvaški tenisač Borna Čorič je na Mastersu v Madridu vzel skalp 1. igralcu sveta Andyu Murrayu.

Borna Čorič je pripravil veliko presenečenje na ATP1000 turnirju v Madridu. Ujel je četrtfinale, a kako? Na peščeni španski podlag je s 6-3, 6-3 nadigral 1. igralca sveta Andya Murraya in to drugič v karieri ter medsebojni izid izenačil na 2-2.

Hrvaški adut je prišel do drugega četrtfinala na Mastersih, prvič mu je ta rezultat uspel lani v Cincinnatiju. Današnja zmaga Borne je tudi nov mejnik v zgodovini madridskega turnirja, saj je v glavni del prišel kot srečni poraženec. To v 16-letni zgodovini turnirja ni uspelo še nikomur.

V uvodnem nizu je 20-letni Čorič vpisal tri brejke, dva v nizu po 3-3, v drugem mu je bil dovolj en za vodstvo 5-3. Hrvat je lahko zadovoljen z igro iz osnovne črte, še posebej, ko sta igrala na njegov servis. Britanec ni imel veliko prostora za napad in prevzemanje iniciative pri točkah. Madridska zgodba se za Čoriča nadaljuje v četrtfinalu, ko se bo v lovu za polfinale pomeril z Avstrijcem Dominicom Thiemom, ki je s 4-6, 6-4, 7-6(9) v izjemno zanimivem in tesnem dvoboju ugnal 12. nosilca Grigorja Dimirova. Thiem je rešil kar 5 zaključnih žogic v tajbrejku 3. niza, za nameček se je rešil iz zaostanka brejka v 2. in 3. nizu.

Razglašeni Murray je bil zelo razočaran. ''Danes je bilo v moji igri vse narobe. Nisem bil osredotočen, vse je šlo narobe. Nisem utrujen, enostavno nisem našel rešitve. Nekaj sem poskušal spremeniti tekom igre, vendar ni šlo. Res sem razočaran'', je povedal Škot, kateremu se bi ob slavju Đokoviča prednost na lestvici ATP kar lepo stopila.

Novak Đokovič je imel v osmini finala nekoliko lažje delo. Preko Feliciana Lopeza (6-4, 7-5) si je priigral dvoboj s Kejem Nišikorijem, ki je bil boljši od Davida Ferrerja. 11 zmag in 2 poraza ima srbski teniški as v tekmah z Japoncem.

Kralj peska Rafael Nadal je zradiral iz peska Nicka Kyrgiosa. Španski teniški velemojster je slavil s 6-3, 6-1 in je v igri za peti naslov na domačem turnirju. Očitno na Roland Garros prihaja kot velik favorit, saj je pred kratkim že poskrbel za dva bleščeča izida. Desetič je dvignil lovoriko na Mastersu v Monte Carlu in ATP500 turnirju v Barceloni. Naslednji nasprotnik 30-letnega Majorčana bo David Goffin. Belgijec je vzel mero Milošu Raoniču s 6-4, 6-2.

Mladi Nemec Alexander Zverev prav tako suvereno mašira v zaključne boje. Zadnji padli pod težo njegove igre je 11. nosilec Tomaš Berdych. Čeh ni uspel priti niti do niza, Zverev je zmagal s 6-4, 6-4.