Čorič drugič zapored ustavil Federerja. V prvem finalu mastersa se bo srečal z Đokovičem.

13.10.2018
ŠANGHAJ, KITAJSKA - V finalu masters turnirja v Šanghaju se bosta pomerila igralca iz področja 'ex-YU' Novak Đokovič in Borna Čorič.

Srb Novak Đokovič 'mašira' na vrh ATP lestvice. V kakšni formi je srbski teniški as pove dejstvo, da je osvojil zadnja dva turnirja za grand slam, v polfinalu ATP1000 turnirja v Šanghaju pa dobesedno pometel z enim najboljših mladih tenisačev Alexandrom Zverevom s 6-2, 6-1.

Nole je ponudil še eno sijajno partijo, dobil 17. zaporedni dvoboj in vpisal četrti finale Šanghaja. Za Noleta je to že 103. finale v karieri, iskal bo 32 masters naslov, čertega na tem turnirju.

Novak Đokovič je od Wimbledona naprej spet v vrhunski formi in je praktično nepremagljiv. V finalu mastersa v Šanghaju mu bo poskušal skalp vzeti Borna Čorič.

Le 1 uro je potreboval Đokovič, da je pometel s 5. tenisačem sveta, se mu maščeval za edini medsebojni poraz, ko je lani z njim izgubil v finalu mastersa v Rimu. No, Novak takrat ni bil v formi, ko je, je drugačna 'pesem'. S tem se je že vrnil na 2. mesto ATP lestvice z vsemi možnostmi, da konec sezone pričaka kot prvi tenisač sveta.

Novak Đokovič je odigral jubilejni 1000 dvoboj na ATP turneji. Z Zverevom je poravnal medsebojni izid na 1-1, z vsemi ostalimi zmagovalci grand slamov in mastersov ima Srb pozitivno razmerje.

Po OP ZDA je spodeletela še ena klasika finalov med Đokovičem in Federerjem, saj je Švicarja s 6-4, 6-4 ustavil Hrvat Borna Čorič, drugič zapored, saj je hrvaški najstnik zmagal tudi poleti v finalu ATP500 turnirja v Halleju. Branilec naslova na najbolj prestižnem kitajskem turnirju v polfinalu ni prišel niti do brejk žogice, 16 let mlajši Čorič je bil premočen tekmec. 13. nosilec je v drugem polfinalu turnirjev serije masters prišel do prvega finala, kjer se bo dobil s trenutno 'nepremagljivim' Đokovičem. Srb vodi v medsebojnih tekmah 2-0.

Čorič je verjetno odigral enega najboljših obračunov v karieri, od prve igre naprej je bil na igrišču avtoritativen, zanesljiv, priigral si je sedem brejk žogic, izkoristil je dve v začetni fazi nizov.