"Črna vdova" sprejeta v hišo slavnih!

05.03.2013
Nekdanja vodilna teniška igralka Švicarka Martina Hingis, je bila skupaj s 3 teniškimi delavci sprejeta v hišo slavni!

NEW YORK, ZDA - Zmagovalka 5 turnirjev za grand slam med posameznicami Martina Hingis, ki so jo pred leti imenovali tudi "črna vdova", je bila na čelu letošnjih slavljencev, ki so bili izbrani v teniško hišo slavnih v Newportu v ZDA. Ob njej so bili te časti delelžni še Cliff Drysdale, Charlie Pasarell in Ion Tiriac. Že pred tem je bilo objavljeno, da bo na svečani prireditvi 13. julija, skupaj z njimi sprejeta tudi avstralska teniška igralka Thelma Coyne Long!

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

Martina Hingis je v karieri skupno osvojila 15 grand slam turnirjev od tega 9 v igri dvojic in eno v mešanih parih! Leta 1996 je postala najmlajša zmagovalka kakega grand slam turnirja v zgodovini tenisa, ko sta skupaj s Heleno Sukovo osvojili Wimbledon v igri dvojic. Takrat je bila stara konaj 15 let in 9 mesecev. Marca 1997 je pri 16 letih in pol postala tudi najmlajša št. 1, Na prvem mestu je bila skupno 209 tednov, 35 tednov pa je bila št. 1 tudi v igri dvojic!

"Martina je imela kariero za vstop v hišo slavnih. Že v rosnih letih je osvojila veliko prestižnih turnirjev. Veliko je naredila za tenis in meni je služila tudi kot navdih," je dejala Serena Williams!

Imela je veliko problemov s poškodbami, dokončno pa se je upokojila ob drugi vrnitvi leta 2007, ko je imela 26 let. Takrat je dobila 2-letno prepoved nastopanja na profesionalnih turnirjih zaradi uživanja kokaina, kar pa je sama zanikala, a se ni uradno pritožila.

Osvojila je 43 WTA turnirjev med posameznicami in 37 v igri dvojic. Dosegla je 548 zmag ob 133 porazih in leta 1998 popeljala švicarsko reprezentanco do finala v pokalu FED, kjer so nato izgubile proti Špankam.

foto : images.google