Dalila Jakupovič tekmici podelila ''double bagel'' za četrtfinale Trabzona!

11.09.2013
Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič se je na 50,000 USD vrednem ITF turnirju v Turčiji že prebila do četrtfinala, nastopa v 2. krogu pa še čakata Mašo Zec-Peškirič v Podgorici in Nika Razborška v Subotici.

TRABZON,  TURČIJA - Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič je suvereno opravila nalogo v 2. krogu močnega ITF turnirja v Turčiji na trdi podlagi, ki ima nagradni sklad 50,000 ameriških dolarjev.

Potem, ko je v 1. krogu kar malo senzacionalno izločila 157. igralko sveta in 4. nosilko Magdo Linette s Poljske s 6-4, 1-6 in 6-3, je v drugem Turkinji Oyku Boz podelila dve 'kravati', zmagala je namreč brez izgubljene igre s 6-0, 6-0.

22-letna Jakupovičeva (357. na WTA) je že včeraj opravila ogromno delo, ko je s turnirja spravila favorizirano Poljakinjo. 21-letnica iz Poznana je veliko bolj renomirana igralka, v karieri pa je osvojila že 5 ITF turnirjev, od  tega 4 z nagradnim skladom 25,000 USD medtem, ko ima Jeseničanka v vitrini le en naslov iz 10k. Poljakinjo je dobila še v drugem medsebojnem dvoboju in se prebila med 16, kjer pa ji 15-letna domačinka ni zmogla parirati. Razlika v kakovosti je bila enostavno prevelika, Turkinja je dobila le 15 točk.

V četrtfinalu se bo Dalila pomerila z Belgijko An-Sophie Mestach. 19-letna nasprotnica je na 147. mestu WTA lestvice, med seboj bosta igrali prvič. 6. nosilka je v dobri formi, letos je dvignila lovoriko na 50,000 USD vrednem turnirju serije ITF v Gifu, prejšnji teden pa je na istem mestu prišla do polfinala, kjer jo je ustavila Srbkinja Kruničeva.

V kvalifikacijah je igrala tudi Anja Prislan. 27-letna Prislanova, 650. igralka sveta, je po zmagi v 1. krogu proti Ukrajinki Oleksandri  Korašvili (577. na WTA) s 6-2, 7-6(3) nato izgubila obračun z Gruzijko Jekaterino Gorgodze (523. na WTA) s 7-5, 6-4.

Dalila JAKUPOVIC (SLO) 6-0 6-0 Oyka BOZ (TUR)

Dalila JAKUPOVIC (SLO) 6-4 1-6 6-3 Magda LINETTE (POL) [4]

2. krog(kvalifikacije):

Ekaterine GORGODZE (GEO) [6] 7-5 6-4 Anja PRISLAN (SLO)

1. krog(kvalifikacije):

Anja PRISLAN (SLO) 6-2 7-6(3) Oleksandra KORASHVILI (UKR)

VRNJAČKA BANJA, SRBIJA - 17-letna Eva Zagorac je preskočila kvalifikacije na 10,000 USD vrednem peščenem ITF turnirju v Srbiji, potem pa klonila v 1. krogu glavnega dela.

Eva, ki je ta teden na 196. mestu mladinske teniške lestvice, je v kvalifikacijah izločila Srbkinji Saro Kostič in Emilijo Dancetovič, v glavnem delu pa je v uvodnem obračunu klonila z domačinko Dejano Radanovič, ki je kot 849. igralka sveta 7. nosilka. Vrstnica je slavila z 2-6, 6-1 in 7-5.

Dejana RADANOVIC (SRB) [7] 2-6 6-1 7-5 Eva ZAGORAC (SLO)

3. krog(kvalifikacije):

Eva ZAGORAC (SLO) 6-4 6-0 Emilija DANCETOVIC (SRB)

Eva ZAGORAC (SLO) 4-0 Retired Sara KOSTIC (SRB)

1. krog(kvalifikacije:

Eva ZAGORAC (SLO) BYE

PODGORICA, ČRNA GORA - Največje število slovenskih teniških igralk ta teden je bilo na 25,000 USD vrednem ITF turnirju v Podgorici, v 2. krog pa se je uspelo prebiti le Maši Zec-Peškirič.

V kvalifikacijah je poskusila  19-letna Tjaša Šrimpf (649. na WTA), vendar je grdo izgubila z 895. igralko sveta, Bošnjakinjo Deo Herdželas. Verjetno je Tjašo ustavila tudi kakšna poškodba, saj je pri 0-6, 0-3 predala odločilni krog kvalifikacij.

Kar dve Slovenki sta v glavnem delu nastopili zaradi posbnega povabila, Maša Marc in Pia Čuk, a je žreb nanesel, da se je slednja v 1. krogu dobila s prijateljico in rojakiinjo Mašo Zec-Peškirič.

17-letna Maša Marc je izgubila obračun z 21-letno kvalifikantko Yvonne Neuwirth (477. na WTA) iz Avstrije s 6-2, 6-1 medtem, ko je bila 26-letna Maša Zec-Peškirič (248. na WTA) kot 5. nosilka pričakovano boljša od 17-letne Pie Čuk s 6-4, 6-4. 2. krog bo Zec-Peškiričeva igrala v četrtek, ko se bo pomerila z 19-letno Madžarko Agnes Bukto, 343. na WTA lestvici. To bo njun prvi medsebojni dvoboj.

1.  krog:

Masa ZEC-PESKIRIC (SLO) [5] 6-4 6-4 Pia CUK (SLO)
Yvonne NEUWIRTH (AUT) 6-2 6-1 Masa MARC (SLO)

Dea HERDZELAS (BIH) [12] 6-0 3-0 Retired Tjasa SRIMPF (SLO) [8]

Tjasa SRIMPF (SLO) [8] BYE

SUBOTICA, SRBIJA - Edini slovenski teniški igralec ta teden nastopa v srbskem mestu Subotica, kjer je na peščeni polagi turnirja serije Futures nagradni sklad 10,000 USD. V teniškem klubu Spartak je uspešno preskočil 1. krog Nik Razboršek.

Misijo 12. Futures turnirja na srbskih tleh je 19-letni Litijan, 801. igralec sveta, začel z maksimalno zmago (double bagel) nad  Madžarom Andrasom Ketyijem. 19-letnega povabljenca je odpravil s 6-0, 6-0, v četrtek pa bo v 2. krogu imel težjega tekmeca, 21-letnega Kevina Krawietza  iz Nemčije, ki je 1. nosilec. 430. igralec sveta je v Porečah vzel niz v polfinalu kasnejšemu zmagovalcu Janezu Semrajcu.

Nik RAZBORSEK (SLO) 6-0 6-0 Andras KETYI (HUN)