Dalla Jakupovič uspešno čez 1. krog kvalifikacij v Tajpeju

28.01.2017
TAJPEJ, TAJVAN - Dalila Jakupovič je po neuspešnem nastopu v kvalifikacijah OP Avstralije odpotovala na Tajvan, kjer je prav tako morala v kvalifikacije.

Druga Slovenska na WTA lestvici, 25-letna Dalila Jakupovič je 6. nosilka kvalifikacij WTA turnirja na Tajvanu. V 1. krogu se je spopadla s Kitajko Sja Jing Lujevo (228. na WTA) in zmagala s 6-1, 7-6(5).

Jakupovičeva, 153. igralka sveta, je gladko dobila uvodni niz proti 27-letni Azijki. Brez težav je kontrolirala potek in ni dopustila brejk priložnosti, težje pa je bilo v nadaljevanju. Po enem odvzemu servisa na vsaki strani, ko se je nasprotnica zbudila, je morala v podaljšek, tam pa dokončala tekmo z zmago po 75 minutah.

V 2. krogu 250,000 USD vrednega WTA turnirja na trdi podlagi se bo pomerila s še eno kitajsko predstavnico, 26-letno Čang Lju (253. na WTA). Zmaga bi jo popeljala v glavni del turnirja Taiwan Open.