David Ferrer in Olivier Rochus v finalu Aucklanda!

13.01.2012
AUCKLAND, NOVA ZELANDIJA - V finalu ATP 250 turnirja na Novi Zelandiji, se bosta pomerila Španec David Ferrer in Belgijec Olivier Rochus!

30 letni Olivier Rochus iz leta v leto dokazuje, da višina(165cm) ni ovira pri doseganju dobrih rezultatov na teniških igriščih in to je potrdil tudi v Aucklandu, ko se je po 7 letih še drugič uvrstil v finale tega turnirja. Trenutno 68. igralec sveta je v težkem polfinalnem obračunu premagal 8. nosilca Nemca Philippa Kohlschreiberja s 6:7(4),6:1,6:4!

Olivier je tako preživel že 3. dvoboj v 3 nizih in v 2 urah in 29 minutah premagal zmagovalca Aucklanda leta 2008. Prvi niz je trajal kar 71 minut. V 2. in 3. nizu je Belgijec ujel skoraj vsako žogico nasprotnika in Nemec je v vetrovnih pogojih postal kar malo frustriran.

"Vsi moji dvoboji ta teden so bili zelo težki in vesel sem, da mi je uspelo zmagati. Ob koncu dvoboja sem resnično utrujen, a ko igraš pred tako fantastično publiko, ti ne preostane drugega, kot da daš vse od sebe," je dejal Olivier Rochus!

Olivier ujame skoraj vse... .

V 2. polfinalu je 1. nosilec turnirja Španec David Ferrer premagal 3. nosilca, rojaka Fernanda Verdasca s 6:3,6:4, potem ko sta morala oba odigrati še zaradi dežja preložena četrtfinalna dvoboja. Ferrer je v 3 nizih premagal Kolumbijca Alejandra Fallo s 6:4,4:6,6:3, Verdasco pa rojaka in soigralca v igri dvojic, Guillerma Garcijo Lopeza s 7:5,6:4!

David je že 2 x osvojil Auckland v letih 2007 in 2011, Olivier pa je leta 2005 izgubil proti Čilencu Fernandu Gonzalezu.

Ferrer je povedal, da je proti Verdascu odigral najboljši dvoboj v tem tednu. Dvoboj je 2 x prekinila krajša ploha, veter pa je stalno oteževal pogoje igranja. 1. niz je dobil v 45 minutah, dovolj je bil brejk v 2. igri, imel pa je priložnost za odvzem servisa v vsaki igri, ko je serviral Fernando. 2. niz je trajal 42 minut, odločitev je padla v 5. igri. Tudi v tem nizu je David močno pritiskal na servis nasprotnika. Na drugi strani sam ni ponudil priložnosti Verdascu na svoj servis in je na koncu izkoristil že prvo "match" žogico!

" Ves teden sem zelo dobro serviral. To je zelo pomembno, saj brez dobrega servisa ne bi prišel v finale. Proti Olivierju bo zelo težko. Vse dvoboje je odigral fenomenalno in moral bom pokazati svoj najboljši tenis, če bom hotel zmagati," je zaključil David Ferrer!