Davis Cup: Blaž, Blaž&Blaž zagotovili obstanek v 1. evroafriški skupini že v soboto! (FOTO)

14.09.2013
Slovenska teniška reprezentanca v pokalu Davis bo tudi naslednje leto član 1. evroafriške skupine in s tem bodo imeli možnost, da napadejo vstop v svetovno skupino. V boju za obstanek so reprezentanco Južne Afrike premagali že po drugem dnevu tekmovanja, ko sta Blaža (Kavčič in Rola) dobila tudi dvojice.

Fotogalerija: -> Facebook

Slovenska teniška reprezentanca je ekipi Južnoafriške Republike gladko vrnila za lanskoletni poraz v Johannesburgu, ko so nasprotniki zmagali kar s 5-0. Že po prvem dnevu so trije Blaži (kapetan Trupej, Rola in Kavčič) priigrali  dve točki, Rola in Kavčič pa sta združila moči tudi v dvojicah ter zlahka ugnala papirnata favorita Klaasna in Scholtza s 3-0 v nizih ali 7-5, 6-1 in 7-6. Bravo fanta!

Jutrišnja posamična obračuna bosta tako le formalnost, toda izkoristite nedeljo in pridite navijat in pozdavit slovensko ekipo. Prvi dvoboj se začne ob 11. uri, oba pa se bosta igrala na dva dobljena niza. Kdo bo stopil na teren se bo Trupej odločil šele jutri, pričakujemo pa lahko nastop Semrajca in Role. Ekipa si bo danes vzela nekaj ur  za zasluženo slavje.

Blaž Kavčič in Blaž Rola sta danes prinesla še tretjo točko  Sloveniji, ki ostaja v 1. evroafriški skupini tudi v letu 2014

Blaž Kavčič in Blaž Rola sta danes prinesla še tretjo točko Sloveniji, ki ostaja v 1. evroafriški skupini tudi v letu 2014

V prvem nizu sta oba Blaža zaostajala za igro (servis je izgubil Rola), potem pa počasi mlela in pri zaostanku s 2:3 z brejkom prešla v vodstvo. Pri prednosti s 6:5 sta Slovenca odvzela servis Scholtzu in prvi niz je bil pod streho.

V drugem nizu sijajna Slovenca praktično nista grešila in še preden sta se Scholtz in Klaasen zavedla, je bilo 6:1 za Slovenijo. Kavčič in Rola sta nasprotnikoma odvzela v tretji, peti in sedmi igri.

Tretji niz sta bolje začela Južno Afričana, ki sta vseskozi ohranjala svoj servis (2:1, 3:2, 4:3). Pri rezultatu 4:4 je imel servis Nikala Scholtz, naša dva pa sta imela priložnost za brejk, a žal je nista izkoristila in nasprotnika sta povedla s 5:4. Na servis Blaža Kavčiča sta Slovenca izenačila in v 11. igri – servis je imel Raven Klaasen - imela dve priložnosti za brejk, a sta Južnoafričana zdržala ter povedla s 6:5. Servis je brez težav v naslednji igri zadržal tudi Blaž Rola in tretji niz je odločal tie-brejk. Na servis Kavčiča je Rola izjemno zaključil točko in pri vodstvu s 6:4 prišla je prva zaključna žoga za Slovenijo. V naslednji točki je Klaasen udaril predolgo žogo in končna zmaga za Slovenijo je bila potrjena.

Najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja tokrat ni mogel pomagati ekipi, je pa pesti stiskal na klopi

Blaž Rola: ''Nekaj treme je bilo seveda prisotne. Pričakovala sva težko tekmo, zelo pomemben pa je bil brejk pri zaostanku v prvem delu. Pričakovala sva, da bosta v 3. nizu tekmeca popustila, vsaj po gladko dobljenem drugem nizu, v tretjem pa se nisva predala do zadnje točke. Zmaga je tu, dobili smo odločilno tretjo točko in praznovanje se lahko začne''.

Blaž Kavčič: '' Lahko rečem, da je veliko lažje, kar sva oba Blaža (smeh). Ja, dobro sva se uigrala. Pričakoval sem težek dvoboj, nikakor pa ne, da bova zmagala brez izgubljenega niza. V 2. nizu sva igrala praktično brez napak''.

Kapetan Blaž Trupej:  ''Najprej čestitke fantoma. Na začetku sta imela nekaj težav, kar sem tudi pričakoval, še posebej, ker je bil drugi igralec Južne Afrike za nas nekakšna uganka. Blaža sta postavila stvari na svoje mesto. Če ne bi dobila tajbrejka, bi pa verjetno 4. niz. še enkrat čestitke obema, ki sta tokrat nosila breme. Cilj smo dosegli, jutri pa nas čaka revialni nastop. Kdo bo igral bomo določili jutri dopoldan''.

Blaz Kavcic (Slovenia) beat Ruan Roelofse (South Africa) 6-1 6-3 6-4
Blaz Kavcic/Blaz Rola (Slovenia) beat Raven Klaasen/Nikala Scholtz (South Africa) 7-5 6-1 7-6