Del Potro preživel triler za 15. zaporedno zmago!

29.03.2018
MIAMI, FLORIDA - Šesti igralec sveta Juan Martin Del Potro je niz neporaženosti podaljšal na 15 obračunov.

Trenutno najbolj vroč tenisač na svetu Juan Martin Del Potro je v četrtfinalu Mastersa v Miamiju po trilerju premagal Kanadčana Milosa Raonica 5:7, 7:6(1), 7:6(3). Del Potro je za zmago, 15. zaporedno, potreboval dve uri in 52 minut in je tako samo še dve zmagi oddaljen od osvojitve "sončnega dvojčka" (Indian Wells + Miami), kar je doslej uspelo le sedmim tenisačem.

"Rad igram takšne obračune," je po zmagi nad Kanadčanom, s katerim je v medsebojnih dvobojih povedel s 3-2, povedal Argentinec. "Oba sva uživala v izjemnem vzdušju na igrišču. Veseli me, da sem še vedno med živimi in da sem v polfinalu. Utrujen sem. Na srečo imam dan počitka, da se pripravim na petek. Okrevati moram tako fizično kot psihično, saj to je bila prava bitka," je dodal.

Del Potro se nezadržno približuje tretji zaporedni lovoriki, kar bi mu uspelo šele drugič v karieri in prvič po letu 2008. Takrat je dobil štiri zaporedne turnirje (Stuttgart, Kitzbühel, Los Angeles, Washington). Pred prihodom v Miami je slavil v Acapulcu in Indian Wellsu, zelo dobro pa mu posledično kaže tudi na lestvici Race to London, kjer zaostaja samo za vodilnim Rogerjem Federerjem.

"Vedno razmišljam o tem, da bi bil to lahko moj zadnji obračun, zato vložim ogromno truda, da bi prišel do zmage. Zadovoljen sem s svojo igro in uspehi, a seveda bi rad prišel do finala," je dejal "Stolp iz Tandila", ki ga v polfnalu čaka domači adut John Isner. Američan je dobil tri od preteklih devetih  medsebojnih obračunov (3-9), zadnjega lani na Mastersu v Parizu.

Del Potro je trenutno pri 15 zaporednih zmagah, kar je drugi najdaljši niz v njegovi karieri. V sezoni 2008 je namreč še kot najstnik dobil 23 zaporednih dvobojev, le enega manj od rekorderja Rafaela Nadala (24).

pripravil: Ž. J.