Del Potro: "Zaradi poškodbe zapestja je bila ogrožena moja kariera"!

15.12.2013
Argentinski teniški zvezdnik Juan Martin del Potro je odprl srce v intervjuju za avstralski časnik "Herald Sun"!

Juan Martin del Potro je poudaril, da ga je poškodba desnega zapestja pripeljala do najnižje točke v njegovi dosedanji teniški karieri.

"Po zmagi na OP ZDA sem bil verjetno najbolj popularen športnik v domovini in morda celo v teniškem svetu, le nekaj mesecev kasneje, pa nihče ni več govoril o meni," je dejal Juan Martin.

Juan Martin je postal prvi Argentinec po Guillermu Vilasu (1977), ki je osvojil grand slam turnir in ob koncu leta 2009 je bil izbran za najboljšega športnika Argentine, pred nogometnim genijalcem Lionelom Messijem. V letu 2010 so začele krožiti govorice, da ima del Potro napade panike in da se ga loteva depresija. Moral je celo napisati javno sporočilo, v katerem je zanikal vse te govorice!

Štiri leta kasneje ima Argentinec v rokah še vedno "le" 1 grand slam turnir, a je v letošnji sezoni ponovno našel pravo formo in se približal najboljšim na svetu ter pokončno zre v svetlo prihodnost!

"Bil sem žalosten in frustriran. Nihče ni vedel kaj se dogaja z mojim zapestjem. Nisem vedel, ali bom še kdaj lahko igral tenis. To je bil najslabši trenutek v moji dosedanji karieri," je rekel del Potro.

Poškodba zapestja je močno ogrozila kariero najvišjega zmagovalca (198 cm) grand slam turnirjev kdajkoli. Številni zdravniški specialisti niso mogli ugotoviti točnega vzroka bolečin v zapestju in odločitev o nadaljnjem igranju so prepustili njemu. Po devetih mesecih odsotnosti z igrišč se je Argentinec vrnil v septembru 2010 na ATP turnirjih na Tajskem in Japonskem, kjer je izpadel v 1. krogu. S 4. mesta na svetu je zdrsel na 484. pozicijo na ATP lestvici.

"V letu 2010 so bili resnično težki časi zame, a v letu 2011 mi je uspela fantastična vrnitev," je dejal del Potro, ki so se mu pri tem zasvetile oči.

"Skoraj sem prišel med TOP10, štartal pa sem iz ozadja ATP lestvice. Osvojil sem nekaj turnirjev, prišel do polfinala v Londonu. Letos sem osvojil 3 večje turnirje in ponovno igral v polfinalu grand slam turnirja. Upam, da bo šlo tudi naprej v podobnem slogu. Sem zelo samozavesten in mislim, da lahko ogrozim fante v ospredju,"  je rekel Juan Martin!

Argentinec je to letos nekajkrat dokazal. Trenutno je 5. igralec sveta in še vedno edini izven velike četverice, ki je osvojil grand slam turnir po letu 2006. S turnirskimi nagradami je osvojil 13,5 milijona USD kljub temu, da se nam zdi, da je del Potro na sceni že celo večnost, je star šele 25 let. Ker je osvojil OP ZDA že pri 20 letih, 5. najmlajši zmagovalec v odprti eri tenisa, je v očeh mnogih že pravi veteran.

In kako gleda na vsa ta leta v tenisu argentinski "veteran"?

"To leto, ko sem bil odsoten, se je moje teniško življenje spremenilo. Zahvaljujem se Bogu, da ponovno lahko igram tenis. Poskušam čim več uživati, saj se v tenisu vse zelo hitro odvija. Vsak teden igramo turnirje. Lahko sem teden prej osvojil turnir, a če izgubim danes, je to že pozabljeno. Zmaga na OP ZDA je bil največji trenutek v karieri, že nekaj mesecev kasneje pa nisem vedel, ali bom sploh še kdaj igral tenis. Zato hočem sedaj uživati, rad igram, še posebej na glavnih igriščih pred veliko množico gledalcev. Rad bi pisal zgodovino tega špoeta tako kot je to bilo na OP ZDA in se zapisal v teniške knjige do konca mojega življenja. Kariera je kratka. Ko si star 30, si že skoraj končal, potem pa lahko uživaš v mnogih drugih stvareh, ki jih ponuja življenje," je dejal "stolp" iz Tandila in upamo, da bo še kar nekaj let žarel v svetu tenisa!

vir: Herald Sun