Devetnajstletnica šokirala prvo igralko sveta

10.01.2017
SYDNEY, AVSTRALIJA - Daria Kasatkina je na turnirju serije Premier v Sydneyju zabeležila največjo zmago v njeni karieri.

Rusinja Daria Kasatkina je v uvodnem krogu potrebovala tri nize za zmago nad Timeo Babos, v drugem pa je kar v dveh odpravila najvišje postavljeno Angelique Kerber in se z izidom 7:6(5), 6:2 veselila debitantske zmage nad prvo igralko sveta.

Kasatkina, 26. na lestvici WTA, je dobro formo nakazala še v Brisbanu, kjer je bila le eno točko oddaljena od velike zmage nad Garbine Muguruzo, preden je Španka dvoboj izvlekla v podaljšani igri tretjega niza.

Rusinja je pred obračunom s Kerberjevo dobila le dva od dvanajstih obračunov z igralkami iz Top 10 (2-10), medtem ko ima Nemka za seboj fantastično sezono, v kateri je dobila 12 obračunov proti nasprotnicam iz najboljše deseterice (12-3) in osvojila dva Grand Slama.

Kerberjeva je večji del prvega niza napadala iz ozadja in v deseti igri ubranila set priložnost ter izsilila tie-break. Rusinja se ni ustrašila izziva in pobudo prenesla v drugi niz, v katerem je nasprotnici nemudoma odvzela servis, preden je Kerberjeva izenačila na 2:2. Devetnajstletnici sta v nadaljevanju uspela še dva ''brejka'' in dvoboj je bil odločen.

''Prvi dvoboji novega leta so vedno težki. Še vedno ne čutim pravega ritma. Naredila sem preveč napak. Nisem čutila žoge. Težko je, vendar verjamem, da je bilo pametno odigrati obračun pred Melbournom,'' je povedala branilka OP Avstralije.

Dobro formo je v Sydneyju potrdila tudi Eugenie Bouchard, ki se je z zmago nad tretjo nosilko Dominiko Cibulkovo uvrstila v prvi četrtfinale po lanskem marcu. ''Ne želim prehitevati dogodkov. Vesela sem za zmago in želim postati še boljša. Čeprav sem zmagala, bi lahko marsikaj naredila bolje. Naredila sem nekaj konkretnih korakov, a še vedno nisem na nivoju, ki si ga želim,'' je povedala Kanadčanka.