Dimitrov po turbulentni sezoni upa na miren zaključek leta

26.09.2015
LJUBLJANA, SLOVENIJA - Bolgarski tenisač Grigor Dimitrov bo na prihajajočem turnirju azijske turneje v Kuala Lumpurju prvič zaigral pod budnim očesom novega trenerja Franca Davina.

Grigorja Dimitrova se je v mladosti igre prijel vzdevek ''baby Federer'', zaradi podobnosti z zmagovalcem 17. turnirjev za Grand Slam pa se je Bolgar že na začetku kariere znašel pod velikim pritiskom. V naslednjih letih se je otresel primerjav z legendarnim Švicarjem in ko je že kazalo, da se vzpenja proti svetovnemu teniškemu vrhu, je nastopila kriza.

Dimitrov je v lanski sezoni zaigral v polfinalu Wimbledona in priplezal do osmega mesta na lestvici ATP. Osvojil je tri turnirje in še enkrat zaigral v finalu, leto pa je sklenil s 50. zmagami in 18. porazi (74%).

V letošnji sezoni je bil bistveno manj uspešen. Na turnirjih za Grand Slam ni prišel dlje od četrtega kroga (OP Avstralije), na sveti travi Wimbledona se je poslovil v tretjem in posledično nazadoval na rep prve dvajseterice. Na turnirjih serije 1000 se je dvakrat prebil do četrtfinala, še vedno pa čaka na prvi finalni nastop v letu 2015.

Zaradi nezadovoljivih rezultatov je prekinil sodelovanje z Rogerjem Rasheedom in stopil v stik z nekdanjim trenerjem Juana Martina Del Potra, Francom Davinom, s katerim bosta ognjeni krst doživela že na uvodnem turnirju azijske turneje.

''Letos je bilo veliko sprememb, ki so povzročile nemir na vseh področjih. Nisem igral slabo in kar nekaj obračunov je bilo zelo izenačenih. Do konca je še dovolj turnirjev in moj cilj je, da ostanem zdrav in predelam vsak obračun posebej. Zaupati moram vase,'' je povedal Dimitrov.

''Kar zadeva delo s trenerjem, bo potreben čas, saj ni lahko najti prave osebe in motivatorja. Raziskujem različne možnosti in videli bomo, kako se bo vse skupaj odvilo,'' je dodal 24-letnik.