Djokovič in Murray sta novi val v samem vrhu svetovnega tenisa!

10.07.2013
Kar dolgo časa je trajala vladavina Rogerja Federerja in Rafaela Nadala na največjih turnirjih na svetu, a kot kaže je sedaj prišel čas za druge!

Finalista pravkar končanega grand slam turnirja v Wimbledonu Srb Novak Djokovič in Britanec Andy Murray (zmagal in Britancem po 77 letih suše prinesel naslov), oba stara 26 let, sta naznanila novo dobo vladarjev na grand slam turnirjih. Srb in Škot imata v rokah 3 naslove na zadnjih 4 grand slam turnirjih, v Roland Garrosu pa je zaenkrat še vladar nesporni kralj peska, Španec Rafael Nadal!

Veliki Švicar Roger Federer je po slavju na OP Avstralije leta 2010 osvojil le še 1 turnir serije grand slam, lani v Wimbledonu, španski teniški matador Rafael Nadal, pa je izven rdeče peščene podlage nazadnje zmagal na OP ZDA leta 2010! Španec in Švicar sta tokrat doživela šok že v uvodnih krogih Wimbledona!

Velika četverica je slavila na 33 od zadnjih 34 grand slam turnirjev (enega je dobil Argentinec Juan Martin del Potro), od zadnjih 11, pa jih je 7 v lasti Djokoviča in Murrayja, ki sta tudi št. 1 in št. 2 moškega tenisa.

Lani so si veliki štirje, naslove razdelili med seboj. Ali bo letos tudi tako?

V letošnjem letu je Djokovič osvojil OP Avstralije, igral v polfinalu Roland Garrosa (imel priložnost za zmago nad Nadalom) in v finalu Wimbledona. Murray je bil finalist OP Avstralije, izpustil je Roland Garros (bolečine v hrbtu) in osvojil Wimbledon. Federer, 17 x zmagovalec grand slam turnirjev, je bil polfinalist OP Avstralije, četrtfinalist Roland Garrosa in izpadel v 2. krogu Wimbledona, kjer je branil naslov. Nadal je izpustil OP Avstralije (poškodba kolena), osvojil Roland Garros in šokantno izpadel v 1. krogu Wimbledona!

Švedska teniška legenda Mats Wilander (osvojil 7 grand slam turnirjev) meni, da je prišel čas Djokoviča in Murrayja!

"Mislim, da lahko Andy osvoji od 5-10 grand slam turnirjev. Edini, ki ga lahko ustavi je njegov vrstnik Djokovič. Med seboj bosta odločila, kdo bo boljši v zgodovini tenisa. Upam, da sta oba dojela, da se je njuno rivalstvo šele začelo in da bosta krojila vrh na vseh različnih podlagah grand slam turnirjev ," je dejal Šved.

Roger Federer se kljub letom, ki niso na njegovi strani, še ne predaja. Za letošnji rezultatski fijasko krivi predvsem napačno načrtovanje letošnjega koledarja nastopov. Prihodnje leto bo poskušal osvojiti svoj 8. naslov v Wimbledonu, 6 tednov pred praznovanjem 33. rojstnega dne. Če mu bo to uspelo, bo postal najstarejši zmagovalec Wimbledona. Američan Arthur Ashe je zmagal leta 1975, 6 dni pred 32. rojstnim dnevom!

"Pred menoj je še kar nekaj let aktivnega tenisa," je po porazu v Wimbledonu dejal Roger Federer!

Rafael Nadal je po 35 nastopih na grand slam turnirjih, prvič izpadel že v 1. krogu. Za Španca je v zadnjih letih problem kratka časovna razlika med Roland Garrosom in Wimbledonom, a izgovora za poraz ne išče v slabem stanju njegovih kolen!

"To je le šport in ni tragedija. Verjamem, da se bom hitro pobral in se pripravil za naslednje turnirje," je dejal Španec po porazu v Wimbledonu!

foto : images.google

pripravil : Marjan B.