Djokovič in Wawrinka pakirata kovčke že po 3. krogu ATP1000 turnirja v Torontu!

07.08.2014
Št. 1 moškega tenisa Srb Novak Djokovič in 4. igralec sveta Švicar Stan Wawrinka, sta eden za drugim izpadla iz ATP1000 turnirja v Kanadi.

TORONTO, ZDA - Zanimivo, da sta Srb in Švicar skupaj zaigrala tudi v parih, kjer sta izpadla v 2. krogu, sedaj pa sta se poslovila še med posamezniki. Najprej je na igrišče stopil Stan Wawrinka, ki je v 3. krogu igral proti neugodnemu serverju Južnoafričanu Kevinu Andersonu. Slednji je to dokazal na igrišču in premagal Wawrinko s 7-6(8), 7-5 v nizih. Dvoboj je trajal 1 uro in 44 minut. Južnoafričan je dosegel 29 zmagovitih udarcev in 11 asov. Zanj je to 30 zmaga v sezoni, četrto četrtfinale na ATP1000 turnirjih, drugo letos. Že v Indian Wellsu je v 3. krogu premagal Stana. Švicar nikakor ni našel ritma in je imel le 41% zadetih 1. servisov.

Takoj za njima je bil na sporedu dvoboj med Srbom Novakom Djokovičem in Francozom Jojem-Wilfriedom Tsongajem. Št. 1 je Francoza premagal na 11 zaporednih dvobojih in je bil na papirju favorit, a na koncu je nepričakovano gladko zmagal Tsonga s 6-2, 6-2 v nizih. Srb očitno še ni v pravi formi po medenih tednih. Na turnirjih pod imenom Rogers Cup je do sedaj igral 8 x in nikoli ni izpadel tako zgodaj. Je pa to ostal edini ATP1000 turnir, ki ga še ni osvojil. Za Joja je bila to tretja zmaga nad št. 1 na ATP lestvici Za zmago je potreboval le 63 minut, pri tem pa je dosegel 23 zmagovitih udarcev in izkoristil vse 4 brejk priložnosti.

"Zame je bila to velika zmaga. Igral sem dobro, kondicija je v redu. Dobro sem serviral in bil dovolj agresiven. Vsak dan trdo delam, a to ni vedno poplačano z dobrimi rezultati. Ločen si od družine, trpiš na igrišču in ko dobiš takšen dvoboj je to dober občutek," je dejal veseli Tsonga.

"Čestitke Joju. Prikazal je odličen tenis. Serviral je zelo dobro in očitno je bil boljši igralec na igrišču. Nisem bil niti blizu igri, ki sem jo pričakoval pred začetkom dvoboja. Nič ni delovalo, ne igra iz osnovne linije, ne servis, ne return. Generalno gledano zelo slab dan, siromašna predstava, nisem mogel nič," je rekel Djokovič.

Novak Djokovič ni izgubil na trdi podlagi po dveh zaporednih nizih že 57 dvobojev. Tokrat ga je s servisi

Najmanj dela je imel Britanec Andy Murray, ki je brez borbe dobil dvoboj s Francozom Richardom Gasquetom, slednji je predal zaradi želodčnih težav. Bolgar Grigor Dimitrov je izločil Španca Tommyja Robreda v 3 nizih.

Federer po epskem obračunu s Čiličem v 3.krog

Švicarski teniški maestro Roger Federer, ki danes praznuje 33 let, je po epskem dvoboju z Marinom Čiličem vendarle ujel četrtfinale. Baselčan je slavil s 7-6(5), 6-7(3), 6-4 pol ure pred polnočjo. Hrvat je 'ugasnil' le enkrat, v 8. igri 3. niza, to pa je bilo dovolj za izkušenega Federerja, ki je imel v tekmi 10 brejk priložnosti.

29-8 ima Švicar razmerje na pokalu Rogers, zmagal pa je leta 2004 in 2006, še dvakrat pa je bil v finalu. Manjkajo mu le še 3 zmage, da na Mastersih pride do številke 300, kar pa lahko vpiše že v Torontu, če pride vse do konca. Njegov naslednji tekmec bo David Ferrer, ki ga lahko označimo za stalno stranko, saj ni dobili nobenega od 14 medsebojnih dvobojev s Federerjem.

Roger Federer je izkoristil priložnost za odvzem servisa ob koncu 3. niza, kar je bilo dovolj za epsko zmago in četrtfinale Toronta

8-Andy Murray (Britain) beat 12-Richard Gasquet (France) walkover
Kevin Anderson (South Africa) beat 3-Stanislas Wawrinka (Switzerland) 7-6(8) 7-5