Doktor Ivo Karlovič tokrat na 'klasičen način' poražen

07.10.2016
TOKIO, JAPONSKA - Ni treba dvakrat ugibati, s kakšnim rezultatom se je končal teniški dvoboj, v katerem je udeležen Ivo Karlovič. Vprašanje je le kdo je zmagal. Tokrat je v četrtfinalu Hrvat potegnil kratko po dveh tajbrejkih.

Ivo Karlovič v četrtfinalu ATP500 turnirja v Tokiu niti ni odserviral velikega števila asov, 'le' devet, kolikor jih je uspel zadeti tudi njegov nasprotnik Gael Monfils, vseeno pa sta zmagovalca odločila dva tajbrejka. Hrvaški velikan je bil na prvem servisu 80%, favorizirani Francoz pa 86 odstoten. Slednji je bil bolj zbran v podaljšanih igrah, dobil jih je 'na šest', ter se uvrstil v polfinale, kjer se bo meril z Avstralcem Nickom Kyrgiosom

Kyrgios je bil zelo suveren. V 70-minutnem dvoboju z Gillesom Mullerjem je zabil 18 asov, ter zmagal s 6-4, 6-2. Avstralec je po tekmi dejal, da se vedno veseli igranja v deželi vzhajajočega sonca, ljubezen pa izhaja še iz mladinskih časov. ''Gledalci tu so res fantastični, ob vsaki točki so glasni, naredijo super vzdušje''. Monfils in Kyrgios se bosta na ATP turneji pomerila prvič, saj sta do sedaj prekrižala lopar le v pokalu Davis, zmago pa je odnesel Francoz.

Drugi polfinale je rezerviran za Marina Čiliča in Davida Goffina. Nekdanji zmagovalec OP ZDA Čilič je rutinsko oddelal proti Argentincu Juanu Monacu in ga ugnal s 7-5, 6-1 medtem, ko je imel Belgijec več dela. Najprej se je moral pobrati po izgubljenem uvodnem nizu (1-6), Portugalca Joaa Souso pa je strl šele proti koncu 2. niza. Ko ga je pospravil v žep je v tretjem suvereno nadaljeval z visokim ritom in vpisal polfinale z rezultatom 1-6, 7-5, 6-2.