Dustin Brown izločil Grego Žemljo v Sacramentu!

07.10.2015
Kljub odlični partiji, se je moral slovenski teniški igralec Grega Žemlja posloviti od nadaljnjega tekmovanja med posamezniki na ATP Challengerju v Sacramentu!

SACRAMENTO, ZDA- 29-letni Grega Žemlja (201. na ATP) se je v zadnjem mesecu s prijateljem Blažem Kavčičem pripravljal na zaključek sezone na njegovi najljubši trdi podlagi. Na 100.000$ vrednem ATP Challengerju v Sacramentu mu je žreb v 1. krogu namenil 3. nosilca, sicer glavnega zvezdnika turnirja, 30-letnega Nemca Dustina Browna (108. na ATP). Grega proti višje uvrščenim nasprotnikom na ATP lestvici ponavadi igra zelo dobro in tako je bilo tudi tokrat, a na koncu je moral priznati premoč Brownu. Slednji je po 1 uri in 40 minutah igre slavil s 7:6(6), 4:6, 6:3 v nizih!

Dvoboj je bil odigran na visokem nivoju, saj sta oba igralca izgubila le po 1 servis v treh nizih, v odločilnih trenutkih je bil boljši Nemec. V 1. nizu ni bilo brejkov, Grega je bil brez priložnosti, Dustin je imel 4. Vse se je odločalo v podaljšani igri, kjer je imel boljše živce Brown. V 2. nizu Žemlja nasprotniku ni ponudil brejk priložnosti, sam je izkoristil 1 od 4 in izenačil v nizih. V 3. nizu si je edini 2dve brejk priložnosti priigral Nemec in 1 izkoristil, to pa je tudi odločilo končnega zmagovalca!

Grega Žemlja je tako po Banja Luki ostal brez ATP točk tudi v Sacramentu, za nastop je prejel 1.040$!  Danes bo igral še v četrtfinalu parov, skupaj s Kavčičem!