Ernests Gulbis "vstal od mrtvih" in premagal Juana Martina delPotra!

30.07.2011
LOS ANGELES, ZDA - Eden najbolj talentiranih teniških igralcev na svetu Latvijec Ernests Gulbis je na turnirju ATP 250 v Los Angelesu, v četrtfinalu ugnal velikega povratnika Argentinca Juana Martina delPotra s 6:2,6:4 v nizih!

V dvoboju dveh vrstnikov, je nepredvidljivi Latvijec pokazal svoj razkošni talent in se uvrstil v 2. polfinale v letošnji sezoni. Ernests Gulbis, ki je trenutno šele 84. igralec na ATP lestvici, kar ni odraz njegove resnične kvalitete, je v 1. nizu odvzel servis Argentincu v 1. in 5. igri in povedel z 1:0 v nizih.

Juan Martin delPotro je v 2. nizu z brejkom povedel s 3:1, a je takoj v naslednji igri izgubil svoj servis, kar ga je povsem vrglo iz tira. Latvijcu je uspel brejk še v 9. igri , z zmagovitim "forehand" udarcem pa je izkoristil 4. zaključno žogico in se veselil velike zmage!

"Bilo je zelo težko. Bil sem zelo frustriran v 2. nizu, ko sem mu odvzel servis, a takoj zapravil prednost. Igral je zelo samozavestno in izkoriščal priložnosti. Če igraš tako kot sem jaz, proti takšnemu nasprotniku sigurno izgubiš. Moram nadaljevati z delom, druge poti ne vidim. Vseeno sem zadovoljen z nivojem svoje igre. Letos uživam na igrišču, igral sem dobro tako na pesku, kot na travi," je dejal Juan Martin delPotro, ki se ni počutil ugodno na igrišču.

Ernests Gulbis, ki se ne posveča 100% profesionalno tenisu, je do sedaj osvojil 1 ATP turnir. Z delPotrom sta nekako skupaj stopila na ATP sceno in Latvijec je prvi opozoril nase z uvrstitvijo v četrtfinale Roland Garrosa leta 2008. Kako sta se razvijali njuni karieri kasneje smo lahko videli. Ernests je z zmago znižal medsebojno razmerje zmag in porazov na 1:2!

Sedaj se poskuša vrniti na položaj, ki ga je imel v mesecu februarju, ko je bil 21. igralec sveta(najvišje v karieri). V zadnjem času je beležil serijo porazov, že v uvodnih krogih ATP turnirjev, tukaj pa je dosegel 3 zaporedne zmage.

"To je morda ena mojih najbolj pomembnih zmag v karieri"!

V polinalu bo igral proti Američanu Aleksu Bogomolovu, partnerju v igri dvojic, ki je premagal Brazilca Thomaza Belluccija z 1:6,6:4,6:1 v nizih.

Drugi polfinalni par tvorita domačina. Že drugi teden zapored se bosta pomerila 1. nosilec Mardy Fish, ki je ugnal Igorja Kunicina s 6:2,6:4 in mladi ameriški up Ryan Harrison, ki je po težki borbi premagal Tajvanca Lu Yen Hsuna s 6:3,3:6,6:4!