Fantastičen teden za slovenski tenis!

01.05.2018
LJUBLJANA, SLOVENIJA - Čeprav se ni izteklo po naših željah, si tako fantje kot dekleta zaslužijo iskrene čestitke.

V preteklem tednu sta slovenske teniške sladokusce z odličnimi predstavami na turnirjih najvišjega ranga ATP oziroma WTA navduševala Aljaž Bedene in Polona Hercog.

Bedene je zaigral na turnirju serije 250 z nagradnim skladom 561,354 evrov v Budimpešti. V prvem krogu je s 6:7(3), 7:5, 6:3 premagal Romuna Mariusa Copila, nato je bil prav tako v treh nizih s 7:6(2), 4:6, 6:4 boljši od Italijana Mattea Berrettinija. V četrtfinalu je znova potreboval tri nize za zmago nad italijanskim kvlifikantom Lorenzom Sonegom s 6:3, 2:6, 6:2 in se še drugič v sezoni 2018 uvrstil v polfinale ATP turnirja. Februarja je namreč zaigral v finalu turnirja Argentina Open v Buenos Airesu.

Ljubljančanova pot se je na žalost končala v polfinalu, kjer je kljub dobljenemu prvemu nizu in kar trem zaključnim žogicam izgubil proti Avstralcu Johnu Millamnu z izidom 6:2, 6:7(3), 6:7(5). Na koncu sta bili zanj usodni dve podaljšani igri.

Bedene se je potegoval za četrti finale v karieri (0-3). Leta 2015 ga je v Chennaiju premagal Švicar Stan Wawrinka, lani je bil v Budimpešti od njega boljši Francoz Lucas Pouille, letos pa v Buenos Airesu Avstrijec Dominic Thiem.

Bedene ima kljub polfinalnemu porazu za seboj uspešen teden, saj je nanizal tri zapoedne zmage in si prislužil 25,515 evrov denarne nagrad ter 90 točk za lestvico. Ker ni ubranil lanskega finala v Budimpešti, je na lestvici izgubil šest mest in je po novem 63., kar je še vedno daleč najvišja slovenska uvrstitev.

Hercogovi zmanjkala pika na i

Še korak dlje od Bedeneta je na turnirju serije International z nagradnim skladom 250.000 dolarjev v Istanbulu šla Polona Hercog, ki je v prvem krogu premagala Belorusinjo Aryno Sabalenko s 6:2, 7:5, nato je domov poslala Ukrajinko Katerino Bondarenko (6:2, 1:1 ret.).

V četrtfinalu je bila Slovenka s 6:1, 1:6, 7:5 boljša od druge nosilke in 28. igralke sveta Rusinje Svetlane Kuznjecove, nato pa je v polfinalu odpravila še Grkinjo Mario Sakkari. V finalu s Francozinjo Pauline Parmentier je po izgubljenem uvodnem nizu (4:6) prišla do izenačenja (6:3), a na koncu ostala praznih rok.

Hercogova se je potegovala za tretjo turnirsko zmago v karieri (2-2), obe dozdajšnji je osvojila na pesku v švedskem Bastadu (2011, 2012). Kljub porazu je na lestvici WTA pridobila 13 mest in je po novem 62. Z uvrstitvijo v finale si je prislužila 21,400 dolarjev denarne nagrade in 180 točk.

V konkurenci dvojic je bila v tem tednu najuspešnejša Andreja Klepač, ki je v navezi s Španko Mario Jose Martinez Sanchez prišla do polfinala turnirja serije International v Münchnu. V prvem krogu sta s 3:6, 6:2, 10-3 izločili Ukrajinko Nadiio Kičenkov in Avstralko Anastasijo Rodionovo, v drugem pa sta bili s 6:2, 6:2 boljši od Američank Bethanie Mattek-Sands in CoCo Wandeweghe. V polfinalu sta nato s 5:7, 3:6 izgubili proti četrtima nosilkama in kasnejšima zmagovalkama turnirja, Američanki Raquel Atawo in Nemki Anni-Lena Groenefeld. Za uvrstitev med najboljše štiri sta prejeli 10,325 evrov denarne nagrade in 185 točk za lestvico WTA.

Razboršek blestel

Na turnirjih nižjega ranga je zablestel trenutno 778. igralec sveta Nik Razboršek, ki je nanizal osem zaporednih zmag na turnirju serije Futures v turški Antalyi in se veselil tretje lovorike v tem rangu tekmovanja. 24-letnik, ki se je v glavni žreb prebil skozi kvalifikacije, je na poti do naslova izgubil samo en niz. V finalu je premagal več kot 200 mest višje rangiranega Ukrajinca Artema Smirnova.

Vsem tenisačem in tenisačicam iskreno čestitamo!

pripravil: Ž. J.