Fantastična 17-letna Nina Potočnik najmanj v polfinalu ITF-ja v Tuniziji

08.11.2014
Mlada slovenska teniška igralka, ki še nima nobene točke na WTA lestvici, med mladinkami pa je v TOP100, pred tem tednom nikdar ni bila v 2. krogu članskih turnirjev, sedaj pa je v polfinalu.

Komaj 17-letna Nina Potočnik se na 10,000 USD vrednem ITF turnirju v Tuniziji (trda podlaga) ne ustavlja. Potem, ko je prvič v karieri preskočila 1. krog, se uvrstila v četrtfinale, je danes to še enkrat nadgradila. Za prvi polfinale ITF turnirjev je s 5-7, 6-2 in 6-0 premagala še 4. nosilko, Rusinjo Marijo Marfutino. Bravo Nina!

Gre za eno najbolj obetavnih tenisačic v Sloveniji, ki je komaj začela nastope na članskih turnirju, ta teden pa prebija led. Že dve zmagi sta bila odličen uspeh, v soboto pa je po tesno izgubljenem 1. nizu v nadaljevanju praktično deklasirala vrstnico, ki na WTA lestvici kotira že na visokem 566. mestu.

V polfinalu Nino čaka še ena nosilka, šestopostavljena Mandy Wagemaker iz Nizozemske. 20-letna tenisačica iz dežele tulipanov je na 610. mestu WTA lestvice, danes pa je premagala 1. nosilko. Srečno Nina v boju za prvi veliki finale kariere.

Nina POTOCNIK (SLO) 5-7 6-2 6-0  Maria MARFUTINA (RUS) [4]

SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA - Že včeraj pa je v 2. krogu 10,000 USD peščenega ITF turnirja v Italiji izpadla Eva Zagorac (1,159. na WTA).

Nekako pričakovano jo je premagala 2. nosilka Lisa Sabino. Izkušena 28-letna Švicarka, ki je 496. igralka sveta, je slavila s 6-2, 6-0.

Lisa SABINO (SUI) [2] 6-2 6-0 Eva ZAGORAC (SLO)