Fantastična Nastja Kolar s sedmo zaporedno zmago v največji finale kariere!

07.09.2013
MESTRE, ITALIJA - 19-letna Nastja Kolar (581. na WTA) spet razveseljuje. V italijanskih Mestrah se je prebila v veliki finale, največjega v dosedanji karieri.

Izjemne igre prikazuje slovenska teniška najstnica Nastja Kolar. Potem, ko je bila v zadnjem času v precej slabi formi, je skeptikom dokazala, da lahko na njo še kako računaom. Na ITF turnirju v Mestrah se je uvrstila v veliki finale, prvega na 50,000 USD vrednih turnirjih. Celjanka bo za največjo lovoriko v karieri igrala kot kvalifikantka, nanizala je že 7 zmag zapored. Bravo Nastja!

V polfinalu je padla še 213. igralka sveta Beatriz Garcia-Vidagany iz Španije.  Kolarjeva je prikazala, da je tudi v končnici psihiloško močna, tajbrejk 3. niza je dobila s 7-2 in se s končnim izidom 3-6, 6-2, 7-6(2) uvrstila v zadnji dan tekmovanja. Do sedaj je na 50,000 vrednih ITF turnirjih igrala le polfinale Olomouca, po Čakovcu 2010 (10,000  USD) in Mariboru 2011 (25,000 USD) pa ima priložnost, da se okiti s tretjim naslovom na profesionalnih turnirjih.

Višje  postavljene igralke padajo kot domine. Ta teden je članicaTK AS Litija izločila 179., 210. in sedaj še 213. na računalniški lestvici, Španko, ki je bila nekoč že 146.,do polfinala pa ni izgubila niza. nekaj takšnega si je obetala tudi tokrat, ko je dobila 1. niz s 6-3, vendar je bil to račun brez krčmarja. Kolarjeva je dvignila nivo, dobila 2. niz s 6-2,  v  tretjem pa  vseskozi držala tempo. V 11. igri je imela že tri brejk  priložnosti, da konča dvoboj še pred tajbrejkom. 24-letna  Španka se je še rešila,  v podaljšani igri pa ji ni bilo več pomoči. Nastja je odigrala psihološko zrelo in se zasluženo veseli finala.

Finale bo  Nastja igrala s Francozinjo Claire Feuerstein. 27-letnica je 147. igralka sveta, pomerili se bosta  prvič. Srečno Nastja v  finalu!

Nastja KOLAR (SLO)  3-6 6-2 7-6(2)  Beatriz GARCIA VIDAGANY (ESP)