Fantastična predstava Nika Razborška za prvi karierni naslov!

10.11.2013
UMAG, HRVAŠKA - 20-letni Nik Razboršek je naslednji v vrsti slovenskih tenisačev, ki se je okitil z naslovom na profesionalnem ATP futures turnirju. Ta teden je mladi Litijan pometel s tekmeci v Umagu. Vse čestitke Nik!

Kar se je napovedovalo že nekaj časa, se je zgodilo ta teden na peščenem ATP futures turnirju v Umagu. Komaj 20-letni Nik Razboršek (625. na ATP) je eden najbolj talentiranih naših teniških igralcev, v letošnji sezoni pa je napravil velik korak naprej. Naslov na futuresih je bil vedo bližje in bližje...leto je začel v kvalifikacijah, na pomladni istrski rivieri trikrat prišel v glavni del (tudi v četrtfinale), nato kot edina svetla točka Slovencev v kvalifikacijah portoroškega challengerja opozoril nase, sledila so polfinala v Beogradu. Čakovcu, Subotici in Dubrovniku, že v prvem finalnem nastopu pa dvignil naslov.

''Občutki so enkratni'', je dejal presrečni Nik po prvencu na futuresih ter na kratko opisal tekmo po preobrnitvi rezultata. ''V 1. nizu sem bil nekoliko nervozen, verjetno zato, ker sem prvič igral v finalu. Taktike nisem spreminjal. Potem, ko sem se sprostil moj nasprotnik v bistvu ni mel večjih možnosti''.

V velikem finalu je s 4-6, 6-2 in 6-1 pospravil s favoriziranim Tonijem Androičem (359. na ATP) in zasluženo dvignil pokal na terenih Katora v Umagu. Čestitke Nik!

Kakšna predstava mladega Litijana! Šele v finalu je oddal edini niz na turnirju v Umagu, ko je leto starejšemu Hrvatu uspelo dobiti uvodni del s 6-4.

Nik in Matjaž - zmagovalna kombinacija.   Foto: Dušan Razboršek

Nik in Matjaž - zmagovalna kombinacija. Foto: Dušan Razboršek

Androič je v vetrovnem polfnalu uspel presenetiti zmagovalca Umaga iz prejšnjega tedna Janeza Semrajca ter je bil kot domačin in veliko višje uvrščeni absolutni favorit finala, na drugi strani je Razboršek prvič v karieri igral za naslov, a pred tem pokazal super igro, proti kateri so nasprotniki padali kot za stavo. Nik se ni ustrašil tekmeca, po izgubljenem prvem nizu je v nadaljevanju obstajal le še on. Androič je lahko le gledal finalni šov slovenskega teniškega junaka, ki bo z novimi 18 točkami krepko skočil po lestvici navzgor.

13 brejk žog si je priigral Razboršek, izkoristil jih je 7, na drugi strani Hrvat le 3 od 6. Razmerje v točkah je bilo na koncu 91:78 za novopečenega zmagovalca ATP futuresov, že tretjega v slovenski vrsti v letošnjem letu. Po Janezu Semrajcu, ki je po vrnitivi na terene osvojil 5 naslovov in Miku Urbaniji, ki je letos v Čakovcu prav tako prišel do prvenca v karieri.

Razboršek, ki tenis igra z levo roko, se je pred kratkim okitil tudi s prvo lovoriko v dvojicah, ko sta z Mikom Urbanijo zmagala v Dubrovniku.