Federer brez večjih težav do polfinala in dvoboja s Čungom

24.01.2018
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Drugi polfinalni obračun letošnjega OP Avstralije bosta med seboj igrala Roger Federer in Hjeon Čung.

Švicarski teniški velemojster Roger Federer pri 36 letih cveti kot rož'ca. Čeprav je imel v četrtfinalu težkega tekmeca, ga je pospravil po treh nizih s 7-6(1), 6-3, 6-4 in je le še dve zmagi oddaljen od jubilejnega 20. naslova na turnirjih za grand slam.

Čeh Tomaš Berdych je še enkrat več dokazal, da ga zmanjka v velikih tekmah. V uvodnem nizu je imel priložnost, s sproščeno igro se je upiral in vodil proti branilcu naslova, a zapravil dve žogi za niz, potem pa ugasnil. Federer se je vrnil iz zaostanka 2-5, nadaljeval v zmagovitem slogu in je blizu šestemu naslovu v Melbournu.

Nikakor se ne znajde Čeh v situacijah, ko gre za velik rezultat. Ta sloves je potrdil tudi danes. Za igralca kot je on, nikakor ne bi smel izpustiti vodstva 3-0 in 5-2 v 1. nizu. V pomembnih točkah je bil Baselčan precej bolj agresiven, pogumen, verjel je vase,v  podaljšani igri vzpostavil popolno kontrolo in oddal samo eno točko. Nadaljevanje je bilo v barvah Švicarja, ki ima praktično odprto pot do finala, kljub temu, da ne gre odpisati Korejca Hjeon Čunga, saj je v 4. krogu izločil Đokoviča, danes pa s 3-0 v nizih tudi Tennysa Sandgrena.

21-letni Čung je prišel v deželo 'tam spodaj' kot 58. igralec sveta. Nihče ni pomislil, da lahko pride do polfinala, a aktualnemu zmagovalcu zaključnega mastersa do 21 let je to uspelo povsem zasluženo. Sedaj je najnižje rangiran polfinalist Melbourna po letu 2004 in Maratu Safinu.

Hjeon Čung se veseli prvega polfinala na turnirjih velike četverice

Prvič po letu 1999 sta v polfinalu vsaj dva, ki nista nosilca, to sta Čung in Edmund.

Kar se tiče ženskih četrtfinalnih tekem drugega dela, je šlo vse po planu. 1. igralka sveta Simona Halep je s 6-3, 6-2 nadigrala Čehinjo Karolino Pliškovo, nekdanja zmagovalka OP Avstralije Angelique Kerber pa je gladko pospravila z Američanko Madison Keys in slavila s 6-1, 6-2.