Cruz Hewitt ogrel Federerja za zmago nad Lleytonom

13.01.2015
SYDNEY, AVSTRALIJA - Roger Federer in Lleyton Hewitt sta na ekshibicijskem obračunu predstavila nov format teniškega tekmovanja pod imenom FAST4. Promocijski dogodek je služil kot uvod v turnir Apia International Sydney, ki poteka od 12. do 17. januarja.

Roger Federer je po zmagi v Brisbanu, kjer je dobil 1000. obračun v svoji karieri in teden sklenil s 83. turnirsko zmago, odpotoval v Sydney, kjer se je na ekshibicijskem obračunu pomeril z dobrim prijateljem in nekdanjim prvim igralcem sveta Lleytonom Hewittom.

Teniška ''dinozavra'' sta predstavila nov koncept tekmovanja, ki naj bi po najbolj vznesenih napovedih ravolucionarno vplival na teniško igro. Federer, ki se je pred začetkom ogreval tudi s šestletnim Hewittom sinom Cruzom, se je po dobrih 90 minutah igre veselil zmage z rezultatom 4:3(3), 2:4, 3:4(3), 4:0, 4:2. ''Nov format bo spremenil igro in poskrbel za teniško revolucijo. Danes je čas zelo dragocen in nov format je idealen za tiste igralce, ki bi v natrpanemu vsakdanjiku radi našli čas za tenis,'' je povedal Craig Tiley, direktor Tennis Australia.

Ostal bo tradicionalist

Federer je kot velik ambasador teniške igre pozdravil novost, a priznal, da je časovna nepredvidljivost ena od najzanimivejših prvin modernega tenisa. ''Lepota naše igre je v tem, da včasih ne veš, ali boš na igrišču 45 minut ali tri ure. Vem, da je to težko za televizijo, saj pri nogometu in drugih športih točno vedo, koliko časa bo trajalo. Upoštevajo uro, medtem ko je v tenisu potrebno prečkati ciljno črto,'' je povedal Maestro in podal nekaj prednosti novega tekmovanja: ''V obračun se podaš z vednostjo, da ne more trajati več kot uro in 45 minut. Ne potrebuješ sedem majic ali kopice napetih loparjev. Gre za bolj nadzorovano okolje.''

Pred začetkom obračuna je na igrišče stopil Cruz Hewitt, šestletni sin avstralskega tenisača, ki je dobil priložnost udarjati žogico z legendarnim Federerjem.