Federer ''pozabil'', da nismo leta 2005

28.02.2017
DUBAJ, ZAE - Roger Federer je pohod na osmo zmago v Dubaju začel v dominantnem slogu.

Roger Federer, vodilni tenisač na lestvici Race to London, je odigral prvi obračun po zmagi na OP Avstralije. Sedemkratni zmagovalec Dubaja v največjem mestu Združenih arabskih emiratov ne bi mogel začeti bolje, saj je v pičlih 54 minutah s 6:1, 6:3 odpravil osem let mlajšega Benoita Paira.

Švicar pri 35 letih igra kot prerojen in kaže znake odlične fizične pripravljenosti. Na obračunu s Pairom je dobil 70 odstotkov točk na svoj začetni udarec in ubranil vse tri brejk priložnosti. V prvem nizu je Francozu dvakrat odvzel servis, v drugem pa ponovil vajo in se veselil četrte zmage v prav tolikih medsebojih obračunih (4-0).

Federer se lanske izvedbe turnirja ni udeležil, saj ga je pestila poškodba kolena. ''Neverjetno je, da sem spet tukaj. Med ogrevanjem je lepo slišati občinstvo, ki postaja vse bolj navdušeno. Lepo se je sprehoditi na igrišče. Občutki do obojestranski, lani sem pogrešal igranje tukaj,'' je povedal Maestro.

V drugem krogu ga čaka zmagovalec obračuna dveh ruskih tenisačev, in sicer Mihaila Južnija in Evgenija Donskoja. Federer napada osmo zmago v Dubaju (2003-2005, 2007, 2012, 2014-2015), po sedem lovorik je zbral še v Halleju, Wimbledonu, Baslu in Cincinnatiju.