Federer se je komaj rešil , Djoković po slabem začetku deklasiral Stepaneka!

30.06.2012
LONDON, VB - Po včerajšnji senzaciji na Wimbledonu, ko je Čeh Lukas Rosol nepričakovano izločil dvakratnega zmagovalca Rafaela Nadala, se danes nadaljuje turnir na sveti travi s 3. krogom. Ni veliko manjkalo, pa bi bil letosnji Wimbledon najbolj senzacionalen. Šestkratni prvak Roger Federer je v 3. krogu imel dva niza zaostanka proti J. Benneteauju, a se je na koncu le izvlekel iz zanke ter odsel v nadaljevanje.

Dan za tem, ko je presenetljivo izpadel 2. nosilec Rafael Nadal, tudi tretjepostavljeni Roger Federer ni bil daleč od tega. Po dveh nizih zaostanka, se je 30-letnemu Baselčanu le uspelo izviti iz prijema Francoza Juliena Benneteuja ter zmagati s 4-6, 6-7(3), 6-2, 7-6(6), 6-1.

''To je eden najlepših občutkov. Zmagati na grand slamu po zaostanku dveh nizov je vedno sladko. Še posebej tu, na Wimbledonu, kjer mi je to v preteklosti že uspelo'', so bile besede Švicarja po zmagi s tekmecem, ki mu je enkrat že zagrenil turnir, na mastersu v Parizu leta 2009. Federer se je letos že drugič vrnil po zaostanku dveh nizov. To mu je uspelo tudi v četrtfinalu Roland Garrosa proti Juanu Martinu del Potru. Skupaj je ta podvig uprizoril že osmič in je le zmago oddaljen od 850. zmage v karieri. ''Posebej je bil težek drugi niz, v katerem sem imel svoje priložnosti. Težko je bilo, ker sem ga izgubil'', je povedal Federer, ki bi se po Wimbledonu lahko zavihtel na 1. mesto ATP lestvice, a za to mora osvojiti naslov in na poti do tja verjetno premagati tudi Novaka Djokovića.

Roger Federer je že drugič letos nadoknadil dva niza zaostanka

Eden prvih je na teren stopil Srb Novak Djoković, branilec naslova in 1. nosilec. Najboljši igralec sveta je eliminiral Čeha Radeka Stepaneka s 4-6, 6-2, 6-2, 6-2. Če je Čeh Rosol včeraj prišel do senzacije, njegov starejši rojak ni imel možnosti, da ponovi podvig, čeprav je tudi nepričakovano vzel 1. niz Djokoviću.

Ja, 33-letni Stepanek je dobro začel, po dobljenem prvem delu tekme pa se je ustavilo. Gladko je izgubil naslednje tri ter po 2 urah in 45 minutah poražen zapustil teren. Djoković je v 1. nizu zapravil 5 brejk priložnosti, Čeh pa je izkoristil prvo. Ne moremo reči, da je Stepanek nezasluženo povedel. V tem delu je igral bolje...upanje pa je ugasnilo že v 2. nizu. 25-letni Beograjčan je v naslednjih treh po dvakrat vzel servisno igro, sam pa ni oddal začetnega udarca. Srb je dobro returniral in igral na mreži, dobil pa je sedmi obračun od osmih s Stepanekom. ''Užival sem na osrednjem igrišču. Stepanek je odigral sijajen prvi set, dobro serviral in izkoristil svojo priložnost za brejk. V ostalih nizih sem odigral zelo dobro, vsaj mislim tako'', je dejal Nole po tekmi, ki ga pelje v osmino finala, kjer se bo pomeril s prijateljem in rojakom Viktorjem Troickim.

Na vprašanje, ali je razmišljal o tem, da se mu lahko kaj podobnega zgodi kot včeraj Nadalu, je odgovoril: ''Nisem, osredotočen sem bil na svoj dvoboj''.

Češki teniški veteran Radek Stepanek je dobil prvi niz, nato pa je 1. igralec sveta zagnal motorje

Viktor Troicki je nadigral 15. nosilca Juana Monaca s 7-5, 7-5, 6-3. Bolje je začel Argentinec, ki je držal brejk prednosti vse do zaključka prvega niza, a je Srb dobil zadnje štiri igre. V istem ritmu je Troicki tudi nadaljeval. Tri vezane igre so ga odlepile od tekmeca, za razliko od prvega niza, pa je Južnoameričan tokrat ujel rezultat. No, zaključek ni bil enak. Srb je proti koncu prišel še do enega brejka ter povedel 2-0, v zadnjem pa nadoknadil zaostanek ter se potrudil, da čim hitreje konča dvoboj. Naj omenimo, da je bil njun dvoboj prekinjen zaradi dežja potem, ko sta komaj prišla na teren. Za Viktorja je to najboljši rezultat na Wimbledonu

Vedno bolje pa po poškodbi igra Sam Querrey. Američan je v 3. krogu presenetil enega od tihih favoritov in igralca, za katerega so mnogi menili, da bo najbolj neugoden za najboljše, predvsem zaradi njegovega ubijalskega servisa. No, Kanadčan Miloš Raonič zapušča vseangleški klub veliko prej kot je sam mislil. Querrey ga je ustavil z rezultatom 6-7(3), 7-6(7), 7-6(8), 6-4 ter se tako na najlepši način vrnil na igrišča ter potrdil, da je poškodbo komolca, ki ga je stala tudi TOP 100, pozdravil. Querrey se bo v 3. krogu pomeril z Marinom Čilićem. Dvoboj Querreya in Raonića je spadal še v 2. krog, ker je bil včeraj prekinjen zaradi mraka. ''To je definitivno ena največjih mojih zmag po dolgem času. Velim trenutek, po katerem se odlično počutim. Nekaj časa sem bil 'out' , a čutim, da se vračam. Imam vse boljši ranking. Lepo je spet biti v 3. krogu grand slama'', je bil vesel igralec, doma iz Las Vegasa.

24-letni Sam Querrey je na 64. mestu ATP lestvice, lani januarja pa je bil najvišje na 17. mestu

Brez uspeha po zmagi nad Gregom Žemljo pa je ostal Fernando Verdasco. 17. nosilca je po petih nizih odpravil Belgijec Xavier Malisse. 31-letnik, ki živi v ZDA (Sarasota), je že dvanajstič udeleženec grand slama na sveti travi, pred točno desetimi leti pa je bil polfinalist, kar je tudi njegova najboljša uvrstitev na turnirjih velike četverice. Verdasca je premagal z rezultatom 1-6, 7-6, 6-1, 4-6 in 6-3.