Grega Žemlja dobil uvodni dvoboj na ATP Challengerju v An Ningu!

28.04.2015
Slovenski teniški igralec nadaljuje s serijo zmag tudi na peščeni podlagi in višjem nivoju tekmovanja!

AN NING, KITAJSKA - 28-letni Grega Žemlja (533.) se nahaja na turneji na Kitajskem. V nedeljo je dvignil zmagovalni pokal na 15.000$ vrednem Futuresu v Juksiju (trda podlaga), danes pa je že odigral uvodni dvoboj na peščeni podlagi 50.000$ vrednega ATP Challengerja v An Ningu.

Zaradi slabega položaja na ATP lestvici Slovenec ni med nosilci turnirja, a je imel nekaj sreče pri žrebu, saj mu je v 1. krogu nasproti stal domači povabljenec, 21-letni Žaoji Cao (914.), ki je bil ravno pravi izbor za prilagoditev na drugačno podlago. Žemlja je zmagal gladko s 6-1, 6-2 v nizih in pri tem ni porabil veliko energije. Vse skupaj je trajalo le 52 minut!

Grega je v vsakem nizu dosegel dva brejka, Kitajec je imel le 1 priložnost, ki je ni izkoristil. Pri 1. servisu je bil Žemlja nedotakljiv, ob tem je dosegel 5 asov. Z agresivno igro pa je kaznoval nasprotnika na njegov slabši 2. servis.!

Slovenec je tako dobil 6. zaporedni dvoboj. V 2. krogu se bo pomeril s težjim nasprotnikom. Nasproti mu bo stal 6. nosilec, 23-letni Tajvanec Liang Či Huang (276.), ki je v karieri že osvojil 9 Futuresov (enega letos).

Žemlja si je zagotovil najmanj 8 ATP točk in 860$ denarne nagrade.