Grega Žemlja iz večnega mesta po hitrem postopku!

17.04.2012
RIM, ITALIJA - Drugi slovenski teniški igralec Grega Žemlja (127.) je izpadel v 1. krogu Challenger turnirja z nagradnim skladom 30,000 evrov, ki se igra v Rimu.

25-letni Grega Žemlja je kot 5. nosilec hitro zapustil peščeni Challenger v srcu Italije. Lahko bi rekli, da je bil v Rimu, a ni videl papeža, saj je že v 1. krogu izgubil z mladim Špancem Javierjem Martijem (171.) s 6-4, 6-4.

Kranjčan vse od igranja četrtfinala Dohe (ATP 250), ko je izgubil z Rogerjem Federerjem, ni sestavil dobrega turnirja, niz porazov pa je nadeljeval tudi v Rimu.

Najboljša njegova igra današnjega dne je bila osma, ko je vzel servis tekmecu pri rezultatu 2-5 v drugem nizu ter mu tako preprečil hitrejše slavje. Za preobrat je bilo prepozno, pa čeprav je imel žogo za priključek in bi Špancu lahko dvakrat zagrenil servisno igro za zmago.

V 1. nizu je Marti prišel do dveh brejkov iz sedmih priložnosti, Žemlja pa je izkoristil edino ponujeno. Dva brejka prednosti Javierja v drugem nizu sta bila preveč za Grega, ki je zapustil igrišče poražen po 1 uri in 37 minutah. V celotnem obračunu je igralec iz Madrida prišel do 71 točk, Žemlja pa do 63.

Gorenjec iz večnega mesta odhaja brez točk, v žep pa bo dobil 'žepnino' v višini 310 evrov.

Javier Marti (20 let) se je tako maščeval za poraz iz ljubljanskega Challengerja. Grega je lani septembra zmagal v četrtfinalu po dveh nizih.