Grega Žemlja izpadel v uvodnem krogu Eckentala

03.11.2015
Slovenski tenisač Grega Žemlja se je po uspešno opravljenem delu v Davisovem pokalu, odpravil na ATP Challenger v Nemčiji, kjer pa mu ni uspelo preskočiti 1. kroga.

ECKENTAL, NEMČIJA - 29-letni Grega Žemlja (174. na ATP) je pred dobrim tednom igral v finalu ATP Challengerja v Las Vegasu nato dosegel pomembno zmago proti Litvi v Davisovem pokalu in se teoretično samozavestno odpravil na ATP Challenger v Nemčiji, čeprav s svojo igro v Kranju ni bil najbolj zadovoljen. V 1. krogu mu je nasproti stal 28-letni Belgijec Niels Desein (252. na ATP), ki je opravil s tremi nasprotniki v kvalifikacijah in se je dobro prilagodil na hitro podlago v dvorani. Vse to je vnovčil v 1. krogu glavnega dela in premagal Žemljo s 6-1, 6-7(5), 7-6(5).

Grega je katastrofalno odigral 1. niz v katerem je ostal brez brejk priložnosti, sam pa je kar 2 x izgubil svoj servis. Belgijec je dominiral s servisom dosegel 5 asov in zelo dobro vračal servise Slovenca.

Tudi 2. niz je Desein začel z brejkom nato se je Žemlja le "prebudil" in začel kazati pravi obraz. Z dvema brejkoma je hitro preobrnil položaj ter po svojem servisu povedel s 5-2. V naslednji igri je imel priložnost za izenačenje v nizih, a ko je to zapravil, je nerazumljivo popustil na svoj servis in Niels je malo kasneje izenačil na 5-5. Čez dve igri se je niz odločal v podaljšani igri, kjer je Grega z mini brejkom povedel s 4/1 in na koncu tudi izenačil po dvanajstih odigranih točkah.

V odločilnem delu je tenisač iz Genta v 6. igri ušel na brejk prednosti, kar pa ni bilo po godu Kranjčanu. Slovenski teniški as se je uspel vrniti še ob pravem času, ubraniti napad v 12. igri in se izvleči v podaljšano igro, kjer pa je v izenačenem boju izgubil zadnji dve točki in izpadel. Obračun je trajal malo manj kot 2 uri.

Grega Žemlja je ostal brez točk, na račun pa je prejel 365 evrov.