Grega Žemlja na 'Otoku' dobil dva dvoboja na travi v enem dnevu

13.06.2015
Slovenski teniški igralec Grega Žemlja nadaljuje sezono na travi v Veliki Britaniji!

ILKLEY, V.B. - 28-letni Grega Žemlja (308.) se je iz Nemčije (Stuttgart ATP250) preselil na "Otok". Tokrat je začel v kvalifikacijah ATP Challengerja v Ilkleyju, ki je letos novo prizorišče v kratki sezoni na travi. To je največji teniški turnir, ki se je kdajkoli odvijal na področju Yorkshira. Grega se je v 1. krogu pomeril s trenutno najboljšim Čilencem, skoraj 2 metra visokim Nicolasom Jarryjem (177.), ki se še prebija na teniško sceno! Slovenec je po treh nizih slavil s 6:7(5), 6:4, 6:2!

1. niz je bil klasičen za travnato podlago. Oba sta servirala na nivoju, še posebej Grega, ki je dosegel kar 13 asov in ni nasprotniku ponudil nobene brejk priložnosti. V izenačeni podaljšani igri je bil spretnejši Čilenec, ki je povedel z 1:0 v nizih,. Žemlja je nadaljeval na istem nivoju tudi v 2. nizu, čeprav z "le" 3 asi. Izkoristil je 1 od 2 brejk priložnosti ter izenačil v nizih. V 3. nizu  je Grega hitro prišel do brejka prednosti. V 7. igri je Slovencu uspel še en brejk in v naslednji igri je na svoj servis zaključil dvoboj, ki je trajal uro in 33 minut. Skupno je dosegel 22 asov, Jarry je ostal brez brejk priložnosti!

Že čez nekaj ur je Žemljo čakal 2. krog kvalifikacij, kjer se je pomeril s 27-letnim Bolgarom Dimitarjem Kutrovskym (317.), ki je prišel do zmage proti Američanu Buchananu, kljub zaostanku z 1:4 v 3. nizu!

Kranjčan je v slogu mojstra za travnato podlago slavil s 7-6(2), 6-4, servis pa je ohranil čist kot solza. Tekmec si ni priigral niti ene priložnosti za brejk, Grega pa je v drugem delu izkoristil edino ob pravem času. Po 62 minutah se je veslil zmage. Zadel je 9 asov, na prvi servis pa dobil 83% točk.

Za vstop v glavni del Žemlja potrebuje še eno zmago. Med 32 najboljšimi je neposredno Blaž Rola. Ptujčan je 3. nosilec.