Grega Žemlja obstal v 2. krogu kvalifikacij ATP Challengerja v Kazanu!

15.03.2015
Vrnitve po daljši odsotnosti iz teniški tekmovanj so vedno težke in to je občutil tudi nekoč najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja!

KAZAN, RUSIJA - 28-letni Grega Žemlja (546. na ATP) se je ta teden preizkusil v kvalifikacijah ATP Challengerja v Rusiji, a se je nažalost ustavil v 2. krogu. S 6:2, 6:4 je bil boljši 20 letni Rus Aleksander Vasilenko (447.)!

Za razliko od včerajšnjega dvoboja, je Grega današnji dvoboj začel zelo slabo. Nikakor ni ujel ritma na svoj servis in dopustil nasprotniku, da je hitro prišel do dveh brejkov ter povedel s 4:1. Sledil je prvi brejk Slovenca, a je Rus vrnil z rebrejkom in na svoj servis zaključil 1. niz!.

Tudi 2. niz je Aleksander začel agresivno na 2. servis Žemlje in je takoj izkoristil brejk priložnost. Grega je imel v 2. igri kar 3 brejk priložnosti, a jih ni izkoristil in Vasilenko je povedel z 2:0. Naslednjo brejk priložnost je Žemlja zapravil v 6. igri in zaostal z 2:4. V nadaljevanju je Slovenec še pritiskal in poskušal izničiti prednost nasprotnika, a je slednji vse to zdržal in zasluženo zmagal!

Grega Žemlja je ostal brez novih ATP točk in denarne nagrade!