Grega Žemlja ostaja v ZDA na trdi podlagi; Polona v Barci

25.04.2011
Drugi slovenski tenisač Grega Žemlja bo ta teden nastopal na challenger turnirju v Sarasoti, Polona Hercog pa na WTA turnirju v Barceloni. Blaž Kavčič je že udeleženec 2. kroga na ATP-ju v Beogradu.

Začnimo pri Blažu Kavčiču. Ljubljančan je že igral na ATP turnirju serije 250 v Beogradu ter uspešno preskočil 1. krog.

Drugi slovenski teniški lopar Grega Žemlja ostaja čez lužo in turnirjih na trdi podlagi. Tokrat se bo udeležil challenger turnirja z nagradnim skladom visokih 75,000 ameriških dolarjev. Mesto na jugozahodnem delu Floride gosti turnir, kjer so med prvimi štirimi nosilci tudi štirje Američani. Eden izmed njih je tudi Donald Young, ki je po težkem boju pred dvema tednoma v 1. krogu Talahasseeja premagal prav Žemljo, na koncu pa osvojil turnir. Temnopolti Američan je te dni razburkal domačo javnost zaradi svoje objave na Twitterju: ''Fuck USTA!! Their full of shit! They have screwed me for the last time! (Je..se ameriška teniška zveza!! Polni ste dreka. Zadnjič ste me zaje....)''. Bes je privrel zaradi tega, ker ni dobil posebnega povabila (wildcard) za nastop na peščenem grand slamu Roland Garrosu, ki si ga je po njegovem zaslužil.

No, pa pustimo to. 24-letni Grega Žemlja (159. na ATP) se bo v uvodnem krogu pomeril z Argentincem Brianom Dabulom (106. na ATP), ki je 5. nosilec. S tri leta starejšim Južnoameričanom sta že igrala leta 2008 na CH-ju v Medellinu (pesek), kjer je zmagal Grega. Upajmo, da Grega užene Argentinca še enkrat, saj bi v 2. krogu imel na papirju lažjega tekmeca.

Polona Hercog (70. na WTA) bo jutri začela nastope v Barci. Njena prva nasprotnica v katalonski prestolnici, kjer je denarna pogača vredna 220,000 USD, bo Američanka Jamie Hampton, ki se je v glavni del prebila kot srečna poraženka kvalifikacij. V 2. krogu je možna nasprotnica Jekaterina Makarova ali pa Mirjana Lučić. Prva nosilka peščenega turnirja je Francozinja Marion Bartoli.

Polono Hercog je prejšnji teden ustavila poškodba gležnja. Upajmo, da jo je sanirala pred nastopi v Barceloni

V Italiji so v kvalifikacijah turnirja serije Futures, v Vicenzi (15,000 USD), nastopili Matej Leljak, Sašo Bende in Tomislav Ternar. Prva dva nista uspela in sta izgubila v prvem krogu, uspešen pa je bil Tomislav Ternar, ki se je prebil skozi kvalifikacije v glavni turnir, tu pa je že igral proti 8. nosilcu, Argentincu Juanu-Martinu Arangurenu ter izgubil po treh nizih s 7-5, 3-6 in 6-2

Na 25,000 dolarskem turnirju serije ITF bodo nastopile kar tri naše punce - Tadeja Majerič, Anja Prislan in Dalila Jakupovič. 1. nosilka beloruskega turnirja je prav Tadeja Majerič, ki se bo v uvodnem krogu pomerila z domačinko Polino Pehovo, Anjo Prislan čaka težka preizkušnja proti odlični Srbkinji in 3. nosilki Aleksandri Krunić, medtem ko bo sedmopostavljena Dalila Jakupovič pomerila moči z Rusinjo Aleksandro Artamonovo.

Maša Zec-Peškirič se nahaja na ITF turnirju z nagradnim skladom 25,000 USD, ki se igra v Švici (Chiasso). Njena prva nasprotnica bo Darja Kustova iz Belorusije. V kvalifikacijah je igrala tudi Julija Jauk, a je bila neuspešna.

Petra Rampre se bori v kvalifikacijah Charlottesvilla, ITF turnirja z nagradnim skladom 50,000 USD. V prvem krogu je gladko ugnala Kitajko Li Xi, za vstop v glavni del pa potrebuje še dve zmagi. Petra si je pred začetkom turnirja v Yogavillu privoščila tudi malo masaže, meditacije in joge, kar ji bo še bolj pomagalo k uvrstitvi v glavni del.