Grega Žemlja po preobratu v četrtfinalu močnega challengerja v Vancouvru; R.Ginepri ovira do polfinala

05.08.2011
VANCOUVER, KANADA - 2. najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja je upravičil vlogo favorita in se uvrstil v četrtfinale 100.000$ vrednega challengerja v Kanadi!

24-letni Grega Žemlja, ki se nahaja na 130. mestu ATP lestvice, naj bi  kot 3. nosilec imel lahko delo v dvoboju 2. kroga, kjer mu je nasproti stal Američan Steve Johnson (wild card), a na igrišču se je moral za zmago 6:7(5) ,6:2, 6:3 lepo potruditi!

Igralca sta v 1. nizu odlično servirala in tako anulirala po 3 brejk priložnosti na vsaki strani. Niz se je odločal v podaljšani igri, kjer je bil Steve bolj zbran. V tem nizu je bilo v osvojenih točkah 46:45 za Američana. V 2. nizu sta oba popustila pri servisu, a Steve veliko bolj kot  Grega, ki je nasprotniku 3 x odvzel servis, sam pa je izgubil enega. V odločilnem 3. nizu pa je bila slika podobna kot v prvem. Oba sta imela le eno brejk priložnost, Grega jo je izkoristil, Steve pač ne in to je bilo dovolj za zmago v dvoboju, ki je na koncu trajal dobri 2 uri!

Grega Žemlja bo zvečer nastopil še v igri dvojic, tokrat skupaj z Japoncem Yuičijem Sugito. Tudi tukaj bo Grega igral v četrtfinalu. Z zmago v 1. krogu sta osvojila 18 točk in zaslužila 1280$!

Njegov naslednji nasprotnik v posamični konkurenci bo nekdanji 15. igralec sveta Robby Ginepri iz ZDA. Dvoboj je na sporedu ob 16. uri po lokalnem, kanadskem času.  Z zmago si je Grega že prislužil najmanj  2.920$ in osvojil 18 ATP točk.

foto : vancouver challenger