Grega Žemlja s preobratom in 18 asi v četrtfinale Eckentala!

01.11.2012
ECKENTAL, NEMČIJA - Prvi slovenski teniški lopar Grega Žemlja nadaljuje z zmagami tudi na ATP challenger turnirju v nemškem Eckentalu! Izenačen dvoboj, poln preobratov, ubranjenih 'set' žog na obeh straneh in tudi zaključne točke s strani Žemlje.

51. teniški igralec sveta Grega Žemlja se ne predaja. Danes je v 2. krogu 30,000 evrov vrednega turnirja serije challenger preobrnil zaostanek v zmago, žrtev pa je bil 144. igralec sveta Vladimir Ignatik.

26-letni Kranjčan, rojen v Žirovnici, je po vedno neugodnem nastopu v 1. krogu že našel ritem na turnirju, ki se igra na tepihu v dvorani. 2. krog z Belorusom je začel slabše, potem pa ujel tekmeca in ga na koncu tudi ugnal s 6-7(4), 7-6(7) in 7-5. Z Ignaikom je igral trikrat in še tretjič izšel kot zmagovalec.

Tekmo je zaznamovala borba dveh odličnih serverjev. Kar 18 asov je izstrelil Grega v 2 urah in 37 minutah, zelo dobro vnovčeval točke na prvi začetni udarec in izenačeno tekmo pripeljal do srečnega konca in četrtfinala. Kot 1. nosilec je Gorenjec seveda največja zvezda teniškega turnirja na Bavarskem, zato pa tudi tarča vseh nižje uvrščenih nasprotnikov, ki seveda komaj čakajo, da pridejo do skalpa 51. tenisača sveta, ki ima od junija na turnirjih (Grand Slam, ATP, Challenger) razmerje 35-9.

Že pred tekmo je bilo jasno, da bo to trd boj, kar se je tudi izkazalo. 4 leta mlajši Rus je pred kratkim dobil challenger v Taškentu, v finalu pa premagal tudi Lukasa Lacka, ta teden pa je karierno najvišje na lestvici. V prvem nizu sta oba imela 3 priložnosti za brejk, izkoristila sta po eno in odločala je podaljšana igra, v kateri je bil bolj zbran Belorus. V drugem delu sta skrbno čuvala svoje servisne igre, več od tega dela tekme pa je imel Grega. Dve žogi za brejk sta ostali neizkoriščeni, a je pot do 3. niza našel v še enem tajbrejku, na koncu pa je v 2. nizu tudi zabeležil večje število točk in tudi ubranil zaključno točko v podaljšani igri. Prava borba za vsako točko se je odvila v zadnjem nizu. Bolje je začel naš teniški as in z brejkom že imel lepo prednost 4-1, ki pa ni zadoščala za miren konec. Ignatik se je vrnil, izenačil na 4-4, žebelj v krsto pa je v 12. igri zabil Žemlja. 3 brejk v dvoboju in nepopustljivost sta mu prinesla vstop med osem najboljših ter novih 15 točk in 875 evrov.

Žemlja je zabil 18 asov, pol manj pa jih je na računu imel Belorus, ki si je privoščil tudi 14 dvojnih napak (Grega 5). 81% izkoristek prvega servisa (48/59) je odličen 'score', tudi pri dugem začetnem udarcu pa je bil varovanec Žiga Janškovca več kot 50-odstoten. Število točk je bilo 133-121 v korist 1. nosilca.

Ernests Gulbis bo tekmec Grege v četrtfinalu. Latvijca verjetno vsi dobro poznate. Izjemen teniški talent, ki pa ga zapravlja 'po neumnosti' (nočno življenje, zabave,..). Gulbis se je v glavnem delu znašel kot srečni poraženec, ko je kot 1. nosilec kvalifikacij izgubil odločilni obračun z rojakom Andišem Juško, a Ernests je srečo obrnil v svoj prid in je že v četrtfinalu. To bo že peti dvoboj Žemlje in Gulbisa, Kranjčan pa vodi s 3-1, a zadnji  pred tremi leti na tepihu v pokalu Davis je pripadel 24-letnemu Latvijcu, sedaj 151. igralcu sveta, še lani pa 21. na svetu.

(1) Grega ZEMLJA (SLO)  6-7(4) 7-6(7) 7-5 Uladzimir IGNATIK (BLR)