Grega Žemlja s težavo čez 1. krog ATP Challengerja v Cordenonsu!

18.08.2015
Slovenski teniški igralec Grega Žemlja, je uspešno prešel uvodni dvoboj na ATP Challengerju v sosednji Italiji, čeprav je imel veliko dela z nasprotnikom!

CORDENONS, ITALIJA - 28 letni Grega Žemlja (231. na ATP) se je po uspehu na ATP Challengerju v Portorožu (finale) preselil v bližnji Cordenons v Italiji. Pri žrebu je imel nekaj sreče, saj mu je v 1. krogu namenil 23 letnega domačega povabljeneca Omarja Giacaloneja (371. na ATP), a na igrišču ni potekalo tako kot je bilo videti na papirju. Po malo manj kot 3 urah borbe je slavil Slovenec s 6:7(5), 7:5, 6:2 v nizih!

1. niz je nakazal, da bo to težak dan za Žemljo, saj je izredno slabo izkoriščal svoj 2. servis, a je na drugi strani Omar igral podobno. Doseženi so bili kar 3 brejki na vsaki strani in niz se je odločal v podaljšani igri. Tu je namesto izkušenj odločila evforija Italijana. V 2. nizu sta igralca za malenkost dvignila nivo igre. Do 10. igre je vsakemu uspel en brejk. Tu je imel Slovenec prednost 15:40, a tega ni vnovčil in Italijan je poravnal na 5. V naslednji igri je imel Omar brejk priložnost, a se je tokrat rešil Grega, ki je v 12. igri realiziral drugo brejk priložnost in izenačil na 1-1 v nizih!

V odločilnem 3. nizu je splahnel zanos Italijana in Žemlja je končno zaigral tako kot se je pričakovalo že na začetku. Hitro je povedel s 4:0, a da ne bi vse potekalo preveč gladko, je v 5. igri izgubil svoj servis. Do konca noben ni več dobil svojega servisa in to je pomenilo zmago za Slovenca. V 2. krogu mu bo nasproti stal 6. nosilec, 22 letni Španec Roberto Carballes Baena (168.), ki se je prebil naprej po podaljšani igri 3. niza.

Grega Žemlja si je zagotovil najmanj 8 ATP točk in 730€!