Grega Žemlja z lahkoto v četrtfinale!

28.07.2011
RECANATI, ITALIJA - Naš 2. najboljši teniški igralec Grega Žemlja, je v zaostalem dvoboju 2. kroga 30.000 evrov vrednega challengerja v Recanatiju, ki je bil zaradi dežja prestavljen na danes, upravičil vlogo favorita!

Grega Žemlja kot 2. nosilec turnirja, ni imel večjih težav proti Francozu Gregoiru Burquierju. V 1. nizu je predvsem z odličnim drugim servisom in 100% izkoristkom brejk priložnosti (2/2) razorožil nasprotnika, ki si je priigral le eno, a je ni izkoristil!

V 2. nizu je bil Grega 100% v izkoristku 2. servisa, ponovno 2 x odvzel servis nasprotniku, sam pa je enega izgubil. Na koncu je bil Žemlja boljši v vseh pomembnih statističnih podatkih, rezultat pa se je glasil 6:2, 6:3!

Grega Žemlja se bo v četrtfinalu pomeril z zmagovalcem dvoboja med Špancem Robertom Bautistom Agutom in Romunom Adrianom Ungurjem. Zmagal je Španec s 6:4, 6:7(4), 6:4 v nizih in bo naslednji nasprotnik Žemlje!!!

Za presenečenje turnirja je poskrbel domači veteran Stefano Galvani, ki je ugnal 1. nosilca turnirja, nemškega veterana Rainerja Schuettlerja s 7:6(2), 6:4 v nizih. Nemec je trenutno 116., pred 7 leti pa je bil kar 5. igralec sveta!

Grega Žemlja je tako prišel najmanj do 15 ATP točk in zaslužil 875 evrov, zvečer pa bosta s trenerjem Davidom Lenarjem igrala še v igri dvojic!

foto : images.google