Grega Žemlja z odlično predstavo osvojil Futures v Juksiju na Kitajskem!

26.04.2015
Slovenski tenisač Grega Žemlja je "pokoril" vso konkurenco na ITF turnirju na Kitajskem!

JUKSI, KITAJSKA - 28-letni Grega Žemlja (535.) se je po mesecu dni odsotnosti iz teniških tekmovanj vrnil v zmagovitem slogu. Na 15.000$ vrednem Futuresu v Juksiju je dobil še 5. zaporedni dvoboj. V finalu je premagal 25-letnega Korejca Euija-Čeonga Kima (377.) s 7:6(4), 6:3 v nizih. ČESTITKE!!!

Prvi niz je bil odločen po podaljšani igri, kjer je Grega uveljavil svoje izkušnje. V 2. nizu Slovenec ni izpustil prednosti, ki si jo je priigral in vse skupaj zaključil v dveh nizih. Tokrat je dosegel 14 asov in bil brez dvojnih napak, 2 x je prišel do brejka ter izgubil 1 svoj servis!

Letos je tako osvojil drugi turnir serije Futures z nagradnim skladom 15.000$ (pred tem je slavil v Iranu). To je tudi že njegov 10 jubilejni osvojeni Futures. Osvojil je tudi 6 turnirjev ATP Challenger in enkrat igral v finalu ATP250 turnirja (Dunaj).

Grega bo ostal na Kitajskem, kjer bo v novem tednu igral v glavnem delu ATP Challengerja v An Ningu, ki pa se za razliko od Juksija (trda), igra na peščeni podlagi. Žemlja brani edinih 17 ATP točk iz lanske sezone, ko je tam prišel do četrtfinala. Na An Ning imamo Slovenci lepe spomine, saj se je tam zgodil prvi vseslovenski finale na turnirjih ATP Challenger. V finalu je Grega Žemlja premagal Aljaža Bedeneta, ki je pred kratkim postal državljan Velike Britanije.

Žemlji bo v 1. krogu nasproti stal 21-letni Kitajec Žaoji Cao (914.), ki nastopa s povabilom organizatorja!