Grega Žemlja zapravil lepo priložnost na ATP Challengerju v Turčiji!

18.05.2015
Slovenski tenisač Grega Žemlja se je po enomesečni turneji v daljni Aziji vrnil v Evropo!

ESKISEHIR, TURČIJA - 28-letni Grega Žemlja (310. na ATP) ta teden igra na edinem ATP Challengerju pred začetkom Roland Garrosa prihodnji teden. Za nastop na 42.500€ vrednem turnirju, ki se igra na hitri trdi podlagi, je prejel posebno povabilo. Nasproti mu je stal 25-letni Britanec Joshua Milton (365.), na "papirju" ravno pravi za prilagoditev na razmere v Turčiji, a v praksi ni bilo tako. Britanec je po zaostanku niza slavil z 2:6, 7:6(5), 6:0 in Slovencu za slavo podaril "teniško" kravato!

Grega je v 1. nizu igral suvereno na svoj servis ter v igri izkušeno čakal na napake nasprotnika. Izkoristil je obe brejk priložnosti, Joshua ni imel nobene in vodstvo v nizih je bilo tu.

Že v 1. igri 2. niza je Žemlja močno pritisnil na servis Britanca, si priigral 3 brejk priložnosti, a se je slednji rešil. V naslednji igri je Milton spremenil taktiko. Pri vračanju servisov se je postavil 3 metre za zadnjo črto in uspešno vračal žogico. Grega je hotel hitro zaključevati točke, a je močno grešil in je posledično izgubil servis. Kmalu se je znašel v zaostanku z 0:3. V nadaljevanju se je Slovenec popravil in niz pripeljal v podaljšano igro, kjer pa ni uveljavil izkušnje in Britanec je izenačil v nizih!

Namesto da bi se Grega v 3. nizu razjezil zaradi izpuščene priložnosti za zmago, je povsem izgubil voljo za igro in nasprotniku podaril zmago po 1 uri in 52 minutah igre.

• Milton je letos premagal najvišje uvrščenega tekmeca, Grega pa je pri 5-4 v 2. nizu serviral za zmago, pa mu ni uspelo.

Priložnost za nove ATP točke je splavala po vodi... .

Grega Žemlja je ostal brez ATP točk, prejel pa je 440€ denarne nagrade!