Grega Žemlja s katastrofalnim serviranjem izpadel v 1. krogu Cordenonsa!

16.08.2016
Najboljši slovenski tenisač je razočaral z igro na ATP Challengerju v bližnjem Cordenonsu!

CORDENONS, ITALIJA- 29-letni Grega Žemlja (147. na ATP) se je iz domačega Portoroža odpravil na ATP Challenger v Italiji in s trde prešel na peščeno podlago. Prehod se je končal neuspešno za 5. nosilca turnirja. V treh nizih je bil boljši mladi Španec Carlos Taberner (395. na ATP), ki se je v glavni del prebil preko kvalifikacij. Rezultat se je na koncu glasil 6-2, 4-6, 6-4! 19-letni Španec je letos sicer osvojil 2 Futuresa in še 3 x izgubil v finalu, a prestop na ATP Challengerje je zanj višji nivo.

Grega se nikakor ni znašel na pesku Cordenonsa v 1. nizu in je kar 3 x oddal svoj začetni udarec. Sam je sicer 1x prišel do brejka, a gladko izgubil niz. V 2. nizu se je popravil predvsem pri 1. servisu in z 2:1 v brejkih poravnal izid v nizih. Ko smo mislili, da se je končno prilagodil pogojem na in ob igrišču, je znova sledila slaba igra na začetku 3. niza. Prve tri igre so se končale z brejkom v prednosti je bil Španec. Do 8. igre sta oba dobivala svoj servis v tej igri pa je do brejka prišel Žemlja in izenačil na 4-4. Toda to ni prineslo pozitivnega preobrata za Slovenca, saj je izgubil naslednji dve igri in posledično dvoboj. Mladi Španec se je po 2 urah borbe veselil velike zmage v kratki karieri, vsekakor pša največje letos ter sploh prve zmage na Chalengerjih v glavnem delu.

Slovenec bi kljub vsemu lahko zlahka prišel do zmage, saj je 5 x odvzel servis nasprotniku, a če kar 7x izgubiš svojega... .

Grega Žemlja je za nastop prejel 440€ in ostal brez ATP točk!