Gregorc preskočil kvalifikacije futuresa, Klepačeva izgubila v kvalifikacijah WTA-ja v Maleziji

26.02.2013
Preglejmo, kje vse so ali bodo ta teden nastopali slovenski teniški igralci in igralke na nižje rangiranih turnirjih ta teden.

KUALA LUMPUR, MALEZIJA - Na WTA turnirju v Kuala Lumpurju (trda podlaga) je v kvalifikacijah poizkusila Andreja Klepač.

26-letni Kopčanki, sicer šele 785. igralki sveta, je spodrsnilo že na samem štartu, saj jo je 220. tenisačica s teniške lestvice WTA Junri Nimigata ugnala z 1-6, 6-4 in 6-3. Tridesetletna Japonka je ob koncu osvojila manj točk, a dva niza, kar je bilo dovolj za zmago, ne pa tudi za uvrstitev v glavni del. Kasneje je odločilni obračun na 235,000 USD vrednem turnirju v Maleziji izgubila.

Klepačeva pa bo igrala v glavnem delu dvojic. Tokrat je združila moči z Italijanko Alberto Brianti.

1. krog (kvalifikacije):

Junri NIMIGATA (JPN) 1-6 6-4 6-3 Andreja KLEPAC (SLO)

HARLINGEN, ZDA - Luka Gregorc je zaradi padca na lestvici (757.) moral v kvalifikacije futuresa z nagradnim skladom 15,000 USD, ki se igra na trdi podlagi.

Uspelo mu je preskočiti dva tekmeca, potem ko je bil kot 5. nosilec v uvodnem kvalifikacijskem krogu prost. Najprej je s 6-3, 4-0 premagal domačina Viju Georgeja Jr., v odločilnem srečanju pa še Kanadčana Braydna Schnurja s 6-3, 6-7 in 6-3. V glavnem delu se bo prvo pomeril s povabljencem, Američanom Jean-Yves Aubonejem, 1,931 na ATP lestvici.

2. krog (kvalifikacije):

Luka GREGORC (SLO) [5] 6-3 4-0 Retired Viju GEORGE JR (USA)

3. krog (kvalifikacije):

Luka GREGORC (SLO) [5] 6-2 6-3 Brayden SCHNUR (CAN)

ŠARM EL ŠEJK, EGIPT - V morskem letovišču Šarm El Šejk je na sporedu ITF turnir z nagradnim skladom 10,000 USD (trda podlaga).

Kot 6. nosilka bo tam nastopila Anja Prislan. 27-letna Ljubljančanka je na 525. mestu računalniške lestvice, v 1. krogu pa se bo pomerila s 24-letno Jasmino Steinherr iz Nemčije, ki je 566. igralka sveta.

MAJORKA, ŠPANIJA - Peščeni ITF turnir z nagradnim skladom 10,000 USD na Majorki, je v kvalifikacijah začela 18-letna Tina Rupert. V 1. krogu je izločila domačinko Aido Martinez Sanjuan s 6-2, 6-3, v drugem pa Nizozemko Charlotte Van Der Meij s 6-4, 6-3. Prepreka pred glavnim delom je Martina Spigarelli iz Italije. Trenutno je v nizih 1-1.

Tina RUPERT (SLO) 6-2 6-3 Aida MARTINEZ SANJUAN (ESP) [16]

Tina RUPERT (SLO) 6-4 6-3 Charlotte VAN DER MEIJ (NED)